• In English
 • Представники країн ЄС та Уряду і Парламенту України обговорили напрями поглиблення співпраці на шляху євроінтеграції
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 липня 2018 року о 22:52

  Керівництво Парламенту та комітетів Верховної Ради України, представники Уряду та посли держав-членів ЄС обговорили напрями поглиблення співпраці на шляху євроінтеграції України. Зустріч  відбулася у Верховній Раді напередодні 20-го ювілейного Саміту Україна - ЄС, який заплановано на 9 липня. 

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу зазначила, що Угода про асоціацію є найбільш амбітною угодою, яка коли-небудь укладалася Європейським Союзом з третьою країною, і є співставною із тими завданнями, які брали на себе країни-кандидати на вступ до ЄС.  Вона зазначила, що, зважаючи на високу динаміку розвитку права ЄС, потрібні чітке розуміння та бачення першочергових і пріоритетних сфер співробітництва між Україною та ЄС. Для подальшої більш тісної інтеграції з ЄС обрано чотири таких галузі:  інтеграція України до енергетичного, в першу чергу газового ринку ЄС, поглиблене співробітництво у сфері цифрової економіки, співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки, а також активізація взаємодії у сфері митної співпраці та технічного регулювання.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе  зазначила, що імплементація Угоди призвела до якісних змін в житті країни, як у секторальному,  так і у горизонтальному вимірах. Серед горизонтальних змін - збільшення обсягів експорту України до країн ЄС у 2017 році до 40,5 % та імпорту ЄС до України до 41,9 %. Між Україною та країнами ЄС вже діє єдине правове поле діяльності компаній на основі принципів та вимог права ЄС. Запроваджено систему  ринкового нагляду за принципами, що існують в європейських країнах. Затверджено та розпочато реалізацію комплексного Плану заходів з виконання Угоди, яке дозволило визначити вузькі місця процесу європейської інтеграції в цілому. Цей аналіз допоміг сформувати чітку дорожню карту урядово-парламентської взаємодії, визначити спільні з ЄС пріоритети виконання Угоди та належним чином організувати роботу як всередині міністерств, так і міжвідомчу координацію.

  Говорячи про секторальні зміни, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що найбільш значні успіхи простежуються в освітньому та фінансовому секторах, енергетиці, енергоефективності та підприємництві, удосконаленні нормативно-правової бази з питань банківського регулювання та нагляду. Разом з тим, є сектори, у яких імплементація необхідних реформ не відбувається настільки швидко, як це потрібно. Це, передусім, сектор громадського здоров’я, реформування вітчизняної наукової сфери, приведення законодавства України до європейського у секторах транспорту та поштових послуг. 

  Віце-прем’єр-міністр подякувала депутатам за ефективну співпрацю щодо імплементації євроінтеграційних законопроектів та зазначила, що її результати можуть бути успішно впроваджені лише за подальшої підтримки міжнародних партнерів.  Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила на необхідності підвищення інституційної спроможності органів, які відповідають за координацію євроінтеграції. Зокрема, в Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції не вистачає фахівців, а ті, що є, перевантажені. 

  Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що  57 законопроектів, які необхідно схвалити для забезпечення виконання Угоди про асоціацію цього року, належать до відання різних комітетів і перебувають на різних етапах ухвалення. Зокрема, з переліку Дорожньої карти було в цілому ухвалено п'ять важливих законів,  наприклад, закон щодо добровільного об'єднання громад (№6466), який дав можливість об'єднувати села навколо великих міст та дав потенціал для утворення десятків нових громад по всій Україні або закон про авторське право, чи стратегічну екологічну оцінку. Водночас, додав Голова Верховної Ради, ще одинадцять законопроектів прийнято за основу. "Як мінімум, кожного пленарного тижня три-чотири закони, необхідні для співпраці з ЄС, приймається українським Парламентом". Він назвав це "непоганою статистикою" і додав, що і на цей пленарний тиждень передбачено розгляд п'яти законопроектів, серед яких "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях", "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" та  законопроекти аграрної сфери.

  Андрій Парубій звернувся до голів комітетів, аби під час подання законопроектів на розгляд Верховної Ради серед них обов'язково були законопроекти з переліку «євроінтеграційних». "Хочу наголосити, що вся Верховна Рада сконцентрувалася навколо того, щоб наші зобов'язання перед ЄС були виконані", - підкреслив він та зазначив, що незважаючи на "гарячі" дискусії у сесійній залі, є велика група ентузіастів, завдяки яким процес рухається: Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, Комітет з питань європейської інтеграції та Комітет у закордонних справах, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та інші.

  Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила, що українська сторона вважає успішною гармонізацію із європейським законодавством у сфері енергетики, гуманітарної політики, юстиції, антикорупційного законодавства, водночас необхідно більше уваги приділити питанням імплементації законодавства у сферах медицини, державних закупівель, науки, техніки, природного середовища, транспорту. За словами Ірини Геращенко, до саміту Україна-ЄС Парламент має ухвалити заяву про посилення заходів щодо політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, в якій буде засвідчено “відданість виконанню домашнього завдання” Україною у контексті імплементації Угоди про асоціацію та звернено увагу європейців на необхідність посилювати підтримку України на шляху реформ і в питанні безпеки. 

  Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі наголосив на тому, що напередодні саміту Україна – ЄС представникам країн Євросоюзу важливо розуміти погляд України стосовно подальшого розвитку відносин з ЄС. Він зазначив, що передумовою успішної реалізації Угоди є якісна координація зусиль Уряду та Парламенту, а також координація роботи в цьому напрямі всередині Уряду.  Він відзначив успішну роботу в цій царині під головуванням профільного Віце-прем’єра Іванни Климпуш-Цинцадзе. За словами Хюга Мінгареллі, Україна  має багато успіхів на шляху впровадження європейських змін, проте необхідно, щоб протягом наступних двох місяців кілька міністерств виконали термінову роботу з підготовки євроінтеграційних законопроектів для внесення їх в сесійний зал восени. Окрім того, за його словами, потрібно пріоритизувати зусилля та здійснювати моніторинг роботи для виявлення слабких місць, а також посилювати комунікацію євроінтеграційних змін для населення України. 

  В обговоренні також взяли участь Голова Комітету ВР у закордонних справах  Ганна Гопко, Голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, Голова Комітету ВР з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, Перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності  Михайло Довбенко, заступник голови Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, Секретар Комітету з питань європейської інтеграції Олена Сотник, Голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції комітету ВР у закордонних справах Світлана Заліщук, Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Попеллер та інші.


  Представники країн ЄС та Уряду і Парламенту України обговорили напрями поглиблення співпраці на шляху євроінтеграції Представники країн ЄС та Уряду і Парламенту України обговорили напрями поглиблення співпраці на шляху євроінтеграції