• In English
 • Представники іноземної делегації взяли участь у щоденному ранковому церемоніалі вшанування загиблих українських військовослужбовців
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 лютого 2019 року о 11:27

  Сьогодні, 5 лютого, на території Міністерства оборони України відбувся ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У заході взяли участь керівництво Міноборони та Генерального штабу, офіцери та працівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України та військовослужбовці Київського гарнізону.

  У щоденному ранковому церемоніалі вшанування українських військовослужбовців, які загинули внаслідок російської збройної агресії на сході України, також взяли участь експерти Програми НАТО з розбудови цілісності, прозорості, підзвітності, запровадження доброчесності та зниження корупційних ризиків.

  Представники іноземної делегації проводитимуть в Україні першу частину другого етапу Самооцінки на предмет виявлення корупційних ризиків серед структур сектору безпеки і оборони України.

  Присутні вшанували світлу пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта.

  Сьогодні, 5 лютого, Дзвін Пам’яті пролунав двічі… Цього дня перестали битися серця мужніх захисників, які героїчно захищали Україну.

  У 2015 році внаслідок російської збройної агресії на сході України загинув сержант ЗЕРНІЙ Євген Анатолійович.

  Цього дня у 2016 році перестало битися серце мужнього захисника України – молодшого сержанта ГРИШИНА Ігоря Анатолійовича.

  Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали своє життя за майбутнє України!

  Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

  Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали Пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у яку вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону залежно від кількості загиблих у цей день.

  У середині Зали Пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу Пам’яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.