• In English
 • Правила поводження із постраждалими від сексуального насильства внаслідок військової агресії рф в Україні: відбулася презентація методичних рекомендацій
  Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 02 лютого 2024 року о 16:30

  2 лютого для Дніпропетровської, Донецької, Сумської та Кіровоградської областей проведено презентацію Методичних рекомендацій щодо поводження із постраждалими від сексуального насильства внаслідок військової агресії рф в Україні під час проведення стабілізаційних заходів та слідчих дій (далі – Методичні рекомендації), підготовлених за сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко експертами Національної академії Служби безпеки України та ГО «Інформаційно-консультативний жіночий центр». Друк накладу здійснено при підтримці Міжнародного благодійного фонду «Український Жіночий Фонд».

  Методичні рекомендації є однією з перших фахових публікацій в Україні, що дають відповіді на низку важливих питань, розуміння яких допомагає забезпечити ефективну протидію викликам, з якими зіткнулися українки та українці з 2014 року - від початку війни росії проти України.

  Ключова ідея цих Методичних рекомендацій – підвищити обізнаність співробітників правоохоронних органів щодо належного реагування на випадки СНПК та допомогти їм виробити навички надання допомоги та захисту постраждалим. Публікація містить посилання на корисні ресурси, а також інформацію щодо контактів громадських організацій та ініціатив на національному та місцевому рівні, які надають допомогу постраждалим.

  Усе це, без сумніву, сприятиме документуванню злочинів, скоєних під час воєнної агресії російської федерації проти України, притягненню винних до відповідальності та відновленню правосуддя.

  Під час заходу було здійснено передачу накладу Рекомендацій фахівцям областей для подальшого використання.

  В заході взяли участь Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, ректор Національної академії Служби безпеки України Андрій Черняк, заступник голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Надія Задорожна, заступник голови Кіровоградської обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олена Бойко, радник патронатної служби голови Донецької обласної військової адміністрації Тамара Лук’янчук, авторки Рекомендацій, представники органів сектору безпеки та оборони на регіональному рівні, представники міжнародних та громадських організацій.

  З текстом Рекомендацій можна ознайомитися за посиланням: https://wicc.net.ua/media/crsv_book.pdf