• In English
 • Практичні кроки реалізації Антикорупційної програми Держмитслужба обговорила з міжнародними партнерами
  Державна митна служба України, опубліковано 19 лютого 2024 року о 16:47

  Керівництво Держмитслужби провело зустріч з представниками Євроделегації та Міжнародного валютного фонду щодо антикорупційних заходів у Державній митній службі України, в ході якої домовились мобілізувати внутрішні ресурси відомства і максимально залучити підтримку міжнародних партнерів.

  У Державній митній службі України велика увага приділяється системним змінам, які сприятимуть нівелюванню корупційних ризиків під час здійснення митного контролю. Про основні компоненти бачення ефективної антикорупційної діяльності, а також про вже вжиті заходи партнерів поінформував в.о. Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев.

  Перш за все, мова йшла про необхідність підвищення інституційної спроможності та оновлення кадрового складу Держмитслужби. Також важливим аспектом названо автоматизацію митних процедур і оснащення підрозділів технічними засобами митного контролю, такими як ваги, скануючі системи та системи відеонагляду. 

  Сергій Звягінцев подякував партнерам за реалізацію проекту з використання бодікамер, який реалізується у пункті пропуску на українсько-польському кордоні і вже дає результати. Він зазначив, що проект об’єктивно демонструє дієвість і чинить позитивний антикорупційний ефект як щодо можливих дій посадових осіб митниці, так і щодо дій громадян, які пропонують неправомірну вигоду митникам. 

  Окремо очільник Держмитслужби зупинився на необхідності практичної імплементації такого важливого антикорупційного заходу, як впровадження автоматизованого обміну митною інформацією про товари з іншими країнами, що унеможливить будь-які маніпуляції в пункті пропуску. 

  Завідуюча сектором Представництва Європейського Союзу в Україні Єкатерина Яковлева зазначала, що Євроделегація вітає ухвалення Антикорупційної програми Держмитслужби на 2023-2025 роки, при цьому вважає за доцільне продовжити роботу над документом, доповнивши його конкретними заходами, щоб мати можливість краще прогнозувати очікувані результати.

  На запитання партнерів щодо бачення системи оцінки ефективності такої програми Сергій Звягінцев відповів: «Головний критерій оцінки нашої діяльності – це стан взаємодії з бізнесом і зворотній зв'язок від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Ми регулярно аналізуємо скарги від бізнесу, бачимо проблематику і працюємо над її усуненням. Ми бачимо результати розвитку інституту АЕО і відгуки представників бізнесу, які скористалися такими перевагами, вкрай позитивні. Для подальшого підвищення рівня комунікації з бізнесом, працюємо над створенням кол-центру або HelpDesk з усіх питань, що можуть турбувати бізнес та громадян».

  У свою чергу Енріко Аав, старший економіст Міжнародного валютного фонду, зазначив, що МВФ повністю підтримує прагнення Держмитслужби якнайшвидше здобути повноваження оперативно-розшукової діяльності і слідства.

  «Важко не помітити системний підхід до боротьби з корупцією з боку Держмитслужби. Багато чого було зроблено в минулому році і ми добре розуміємо ті фактори, які об’єктивно заважають на даному етапі досягти ще кращого результату, як то низький рівень оплати праці службовців відомства чи прогалини у законодавстві, які дозволяють поновлюватись на роботі звільненим недоброчесним працівникам», - зазначив він.