• In English
 • «Позивний Бандерас» - фільм-відкриття Днів українського кіно на Івано-Франківщині
  Міністерство культури України, опубліковано 17 жовтня 2018 року о 18:58

  17 жовтня у івано-франківському Театрі кіно «Люм’єр» стартував мистецький проект «Дні українського кіно». Цьогорічний захід присвячується 100-річчю Української революції та всім захисникам України. Впродовж тижня глядачі зможуть переглянути низку чудових фільмів, проникнутих патріотизмом та любов’ю до рідної землі, які розкажуть про дружбу на війні, поєднають ідею боротьби минулих поколінь та сучасників.

  Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що сьогодні ми не тільки маємо позитивну динаміку розвитку українського кіно, але й потужну державну підтримку, з-поміж багатьох напрямків зараз держава приділяє значну увагу та надає підтримку розвитку саме вітчизняного кінематографа.

  «Вже в 2019 році на фінансування українського кіновиробництва виділено один мільярд гривень, для порівняння - в 2014 році ця частка становила близько 20 мільйонів. Кінематограф дійсно має великий вплив на суспільство, на формування його свідомості, пізнання себе, своєї історії, усвідомлення сьогодення та своєї самобутності», - говорить Євген Нищук.

  «Фільми, які представлені в програмі сьогоднішнього фестивалю, створені упродовж останніх року-півтора та представляють широку палітру різножанровості - і це надзвичайно цінно. Адже ще зовсім недавно основними українськими фестивальним стрічками були шедеври минулих років. Також держава цьогоріч вперше зробила стартап на підтримку того, щоб якісно змінити картину вітчизняного кіно- та  телепростору та підтримати кінопроекти патріотичного спрямування. Важливо, що однією з обов’язкових умов підтримки цих фільмів є участь у знімальному процесі українських акторів України. Переконаний, що вже зовсім скоро ми почуємо імена нових українських кінозірок».

  Міністр культури також подякував місцевій владі, яка ініціювала проведення такої цікавої та важливої мистецької події.

  Фільмом-відкриттям Днів українського кіно на Івано-Франківщині стала стрічка «Позивний Бандерас» режисера Зази Буадзе. Це військовий детектив – драма, який розповідає про події в зоні АТО восени 2014 року. Група контррозвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком (позивний Бандерас) намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника Ходока. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села Бандераса, яке він давно покинув й жителі якого ставляться до нього як до зрадника, а до ЗСУ – як до ворожої сили.

  Проект фільму став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав 19 млн 565 тис.  грн державного фінансування (50 % від загальної вартості виробництва стрічки). Сценарій написано Сергієм Дзюбою спільно із Артемієм Кірсановим за мотивами щоденників нацгвардійця Сергія Башкова з позивним Індіанець та розповідей воїнів АТО.

  «Цей фільм не тільки про війну, але й про наше життя, про людські стосунки, любов та дружбу. Кіно - це величезна праця і трошки диво. І ось парадокс полягає в тому, що ця праця має бути величезною, інакше не буде дива, і одночасно ця праця не є гарантією того, що диво трапиться. Диво можливе лише під час зустрічі фільму з глядачем, якщо глядач отримує емоційний заряд, тільки тоді фільм живе, і оця синергія - і є диво кінематографа», - розповідає режисер стрічки Заза Буадзе.

  «Я сподіваюсь, що таке диво відбудеться сьогодні, під час зустрічі з івано-франківським глядачем, і ви відчуєте те, що ми вклали в цей фільм – і нашу надію, і нашу біль, і нашу любов, і навіть лють – все те, що ми хотіли б, щоб ви відчули». 

  Знімальний процес тривав понад 2 місяці, переважно на локаціях в Одеській, Херсонській та частково Київській областях. Знімальна група спеціально проїхала вздовж фронтової лінії, починаючи з Маріуполя, відвідала Краматорськ та Слов’янськ. У зйомках задіяна справжня військова техніка, яку надало Міністерство оборони України, а напередодні початку знімального періоду акторський склад фільму пройшов інтенсивну підготовку під керівництвом досвідчених військових інструкторів на одному з полігонів неподалік Кропивницького.

  «Мій герой - це військовий за покликанням, людина яка народжена бути військовими, і це найкращі люди на війні», - говорить актор Олег Шульга, що зіграв головну роль фільму.

  «Сьогодні ми говоримо про прогрес українських фільмів і одночасно дуже сподіваємось на прогрес українського глядача», - розповідає акторка Юлія Чепурко.

  «Поки що перемагає наш голлівудський суперник, але українські фільми не гіршої якості, і сьогодні, я сподіваюсь, ви це зможете оцінити. Нам важливо почути ваші думки і враження».

   У програмі Днів українського кіно – показ історичної драми «Таємний щоденник Симона Петлюри» (режисер – Олесь Янчук), драми «Донбас» (режисер – Сергій Лозниця), музично-комедійного бойовика «Шляхетні волоцюги» (режисер – Олександр Березань), казки «Казка про гроші» (режисер Олеся Моргунець-Ісаєнко).