• In English
 • Позиція Польщі щодо «Північного потоку-2» збігається із загальною позицією Європейської Комісії і лишається незмінною, – Міністр закордонних справ Польщі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 січня 2019 року о 18:17

  Позиція Польщі щодо будівництва газогону «Північний потік-2» збігається із загальною позицією Європейської Комісії і лишається незмінною. Газова директива повинна розповсюджуватися на всі газогони. Цей проект не повинен бути реалізований. Про це заявив Міністр закордонних справ Республіки Польща Яцек Чапутович під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Давосі (Швейцарська Конфедерація).

  Обговорюючи тему енергетичної безпеки, Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність за спільні зусилля та чітку позицію Польщі у протидії будівництву «Північного потоку-2».

  «З нетерпінням чекаю плідної співпраці наших польських партнерів з румунським головуванням Ради ЄС з метою завершення процедур ухвалення газової директиви стосовно розширення застосування її вимог до підводних газогонів», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона додала, що серед країн ЄС, які відстоюють позицію щодо необхідності швидкого затвердження державами-членами ЄС поправок до «газової» директиви, Польща відіграє активну роль.

  Польський Міністр підкреслив, що Польща вбачає у «Північному потоку-2» істотну загрозу для миру і безпеки європейського континенту не лише з точки зору поглиблення залежності країн Європи від російських енергоносіїв, а й перспектив ескалації агресії РФ стосовно України. Яцек Чапутович зазначив, що коли транзит російського газу через територію України буде припинено, вона втратить і прибутки, і певну захищеність від розширеної агресії з боку РФ.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на подальшу координацію дій щодо протидії будівництву «Північного потоку-2».

  Віце-прем’єр-міністр також подякувала за чітку позицію офіційної Варшави на всіх міжнародних платформах щодо відновлення територіальної цілісності України, а також посилення санкцій проти Російської Федерації.

  Вона зазначила, що Україна розраховує на подальшу підтримку Польщі у питанні негайного звільнення політичних в'язнів і військовополонених моряків, незаконно затриманих Російською Федерацією.

  Сторони обговорили питання співробітництва в рамках ініціативи Східного партнерства. Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила той факт, що в нещодавно оприлюдненій програмі Румунського головування в Раді ЄС міститься акцент на важливості СхП. На думку Віце-прем’єр-міністра, спеціальну увагу варто приділити конкретним відповідям ЄС щодо європейських прагнень тих учасників, які мають Угоди про асоціацію з ЄС (Грузія, Молдова, Україна).

  Серед інших пріоритетів України в рамках СхП – секторальна інтеграція, безпекова сфера та боротьба з дезінформацією.

  «Ми зацікавлені в тому, щоб у рамках 10-ліття СхП було надано новий імпульс розвитку цієї ініціативи», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  У контексті євроатлантичних прагнень України важливою є активна взаємодія між нашою Україною та Польщею в рамках Комісії Україна-НАТО.

  Також сторони високо оцінили ефективність діяльності литовсько-польсько-української бригади (ЛИТПОЛУКРБРИГ), створеної у 2009 році. «Цей досвід взаємодії підрозділів збройних сил країн НАТО та ЗСУ дає швидкий і потужний ефект для підвищення сумісності українського війська з військами країн НАТО», – наголосила Віце-прем’єр-міністр. До складу бригади від Республіки Польща входить 2600 осіб; від України – 545 осіб; від Литовської Республіки – 566 осіб.

  Окрім цього, Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала польського Міністра про поточний стан співробітництва України з Північноатлантичним альянсом, зазначивши, що воно є пріоритетом для України. «Ми зацікавлені в повноцінному функціонуванні цільових фондів НАТО для України і сподіваємося на подальшу участь в них Польщі», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр. Зазначимо, що Польща бере участь у фінансуванні двох трастових.

  Позиція Польщі щодо «Північного потоку-2» збігається із загальною позицією Європейської Комісії і лишається незмінною, – Міністр закордонних справ Польщі