• In English
 • Потрібно внести зміни до статуту ЗСУ відносно обов’язкового введення посади гінеколога-акушера у військових госпіталях, - Ірина Фріз
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 20 червня 2019 року о 13:31

  Необхідна законодавча пропозиція щодо внесення змін до статуту Збройних Сил України відносно обов’язкового введення посади гінеколога-акушера у військових госпіталях. Про це йшлося під час зустрічі Міністра у справах ветеранів України Ірини Фріз та заступника Міністра Оксани Гаврилюк з представницями ГО «Жіночий ветеранський рух» та Галиною Скіпальською –керівником Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров‘я», під час якої обговорено створення системи надання послуг з психосоціальної реабілітації та медичної допомоги жінкам-військовим та жінкам-ветеранкам.

  Під час зустрічі обговорено міністерські проекти з надання психосоціальної реабілітації та систему надання медичних послуг для ветеранів. Також учасники зібрання приділили увагу питанням розробки методики для налагодження стратегічної комунікації ветеранками та громадами, залучення до активної діяльності в регіонах.

  «Одним із пріоритетів є надання якісних акушерських та гінекологічних послуг для жінок військових, які знаходяться на передовій. У рамках діяльності платформи «Безпека. Жінки. Мир» буде внесено законодавчу пропозицію щодо внесення змін до статуту ЗСУ відносно обов’язкового введення посади гінеколога-акушера у військових госпіталях», – зазначила Ірина Фріз.

  У свою чергу Галина Скіпальська розповіла про проекти з надання психосоціальної допомоги жінкам. За її словами, благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров‘я» разом із Фондом народонаселення ООН було відкрито 2 центри з надання психосоціальної адаптації та 9 притулків для надання психосоціальної допомоги жінкам. Зараз працюють 49 мобільних бригад у 14 областях України, які надають допомогу.

  Під час зустрічі йшлося також про те, що часто є проблемою необізнаність щодо наявності центрів щодо психосоціальної адаптації в тому чи іншому місті, регіоні.

  «Тому ми маємо об’єднати зусилля для проведення інформаційних заходів, які будуть спрямовані на поширення відомостей про медичні та психосоціальні послуги для ветеранів, а також про центри, в яких ветерани можуть отримати допомогу», – наголосила Ірина Фріз.

  Представницям «Жіночого ветеранського руху» було запропоновано долучитись до експертної ради з питань психосоціальної адаптації при Міністерстві у справах ветеранів, яку очолює заступник Міністра Оксана Гаврилюк, та зробити підгрупу з питань реабілітації жінок-ветеранок.