• In English
  • Потрібно відновити баланс використання насіння української селекції, - Максим Мартинюк

    Важливим завданням є популяризація насіння української селекції та вихід його на зовнішні ринки збуту. Про це сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час Міжнародного дня поля, який проходить 21 червня у Виставково-інноваційному центрі НААН на Київщині.

    Участь у заході взяли Президент НААН Ярослав Гадзало, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, науково-дослідних інститутів, духовенства, громадськості та засобів масової інформації.

    «На сьогодні вітчизняна селекція за багатьма культурами може конкурувати із іноземною селекцією та займати великі посівні площі. Тому нам необхідно робити напрацювання української аграрної науки комерційно привабливими та збільшувати використання саме українських сортів», - зазначив Максим Мартинюк.

    Він додав, що Україна має потужний потенціал для нарощування виробництва та експорту насіння. Протягом останніх років у державі інтенсивно розвивається галузь насінництва, створюються селекційні центри, будуються сучасні насіннєві заводи, зростають обсяги інвестицій.

    Довідково

    На Міжнародному дні поля були представлені сучасні селекційні досягнення українських науковців. Учасники заходу мали змогу ознайомитися із новими сортами озимих та ярих зернових культур, лікарських рослин, картоплі та ріпаку, з роботою сучасної метеостанції.

    Всього було представлено понад 1000 сортів та гібридів української селекції, серед яких:

    – 104 сорти озимої пшениці;

    – 50 сортів ярого ячменю;

    – 30 сортів вівса;

    – 20 сортів ярого ріпаку;

    – по 18 сортів ярого тритикале та гірчиці й інші.