• In English
 • Потенціал видобування вуглеводнів в Україні складає майже 1,1 трлн кубометрів, – Максим Немчинов
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 14:42

  Міністерство енергетики працює над законопроектом щодо збереження стимулюючої ренти на видобуток газу для нових свердловин і впровадження такої ренти для відновлених свердловин. Про це заявив заступник Міністра енергетики Максим Немчинов в енергоблозі Міненерго.

  «Україна здійснила реформи, доєдналась до європейського газового ринку, ми суттєво скоротили і власне споживання, і обсяг імпорту. Наступний крок - ми прагнемо повністю покривати потреби внутрішнього споживання природного газу за рахунок власного видобутку та заходів з енергоефективності», - зазначив Максим Немчинов.

  Український видобуток газу за десять місяців 2021 року становив майже 16,5 млрд м куб, а споживання газу – близько 21,5 млрд м куб.

  «Щоб покращити інвестиційну привабливість та залучити інвестиції у галузь, ми на сьогодні працюємо над законопроектом щодо збереження стимулюючої ренти для видобутку газу. Йдеться про збереження стимулюючої ренти для нових свердловин, запровадження стимулюючої ренти для відновлених свердловин, для видобутку газу нетрадиційних покладів, а також видобутку сирої нафти», - наголосив заступник Міністра.

  Міжнародний досвід доводить, що така точкова фіскальна та регуляторна політика може бути ефективною і дозволить залучити інвестиції у видобуток покладів, які не будуть розроблятися за звичайних умов через капіталомісткість та бізнес-ризики.

  У Реєстрі нафтових і газових свердловин знаходиться більше 3000 ліквідованих і законсервованих свердловин. Поновлення навіть 5% з них за рік дасть значний позитивний ефект для галузі – йдеться про видобуток близько 2,7 млрд м3 газу та 1 млн тонн нафти.

  «Потенціал видобування вуглеводнів в Україні складає майже 1,1 трлн кубометрів. За рахунок нетрадиційних покладів ми можемо збільшити запаси вуглеводнів в Україні майже вдвічі», - наголосив Максим Немчинов.

  На сьогодні – в українських підземних сховищах понад 16 млрд кубометрів газу. Цього цілком достатньо для стабільного проходження опалювального сезону.