• In English
 • Посилення безпеки перевезення пасажирів та вантажів: МРГ з дерегуляції надала рекомендації
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 березня 2024 року о 16:53

  Міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує спростити низку процедур, пов’язаних з державним наглядом (контролем) за перевезеннями пасажирів та вантажів. Відповідне рішення було прийнято на засіданні МРГ 14 березня 2024 року.

  Зокрема, своїм рішенням МРГ рекомендувала:

  • ухвалити зміни до законодавства для боротьби з нелегальними автоперевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів неналежно обладнаним транспортом, чим наражають їх на небезпеку;
  • забезпечити функціонування єдиної цифрової системи, яка міститиме всю інформацію про перевізника та здійснювані ним перевезення, що дозволить зменшити кількість рейдових перевірок на дорозі;
  • переглянути розміри штрафних санкцій в залежності від порушення та його наслідків для безпеки перевезень;
  • конкретизувати перелік вимог законодавства, що перевіряються Укртрансбезпеки.

  Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи, співголовою якої є Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби.

  До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness. Діяльність здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проекту EU4busines: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civitta, USAID/UKAid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

  За час роботи МРГ вже переглянула понад 1300 регуляторних інструментів для бізнесу, з них 456 рекомендовано скасувати, 584 – спростити. Наразі скасовано вже понад 100 інструментів.

  Нагадаємо, на сайті реформи дерегуляції deregulation.me.gov.ua запрацював дашборд, який відображає перебіг і досягнення реформи.