• In English
 • Портфельне страхування передекспортного фінансування від ЕКА вже підтримало експорту на 188 мільйонів гривень
  Міністерство економіки України, опубліковано 13 серпня 2022 року о 10:06

  Контракти на суму 188 мільйонів гривень підтримало Експортно-кредитне агентство з початку дії програми портфельного страхування передекспортного фінансування.

  Загалом банки-партнери програми погодили 18 заявок, які передбачають надання коштів українським підприємцям на постачання продукції міжнародним покупцям. Кредитні кошти отримають виробники гофрованого паперу та картону, смаженого насіння соняшнику, гумової продукції, меблів, твердопаливних котлів.

  Наразі банки, які здійснюють експортне кредитування за підтримки ЕКА, опрацьовують 20 заявок від постачальників на суму 88,1 мільйона гривень.

  “Експортна галузь України чи не найбільше постраждала внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала росія. Експортери стикнулися з низкою труднощів, як ускладнення логістики, а також доступу до кредитного фінансування. Тому Уряд перезапустив Експортно-кредитне агентство, щоб забезпечити для українських виробників можливість отримати кошти і здійснити постачання товарів за кордон. Наразі експортери мають змогу взяти в кредит до 20 млн грн за вигідною відсотковою ставкою по програмі “5-7-9%”. Щоб стимулювати банки до укладання таких кредитних угод, держава гарантує повернення 85% коштів, якщо виробник не виконує кредитні зобов’язання. Таким чином, підтримуємо експорт української продукції та забезпечуємо валютні надходження до країни”, – зазначив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.

  Наразі кредити під страхування ЕКА українські підприємці можуть оформити в АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк». Також невдовзі таку послугу надаватиме АТ “Таскомбанк”.

  Експортери можуть подати заявку на отримання кредитування через портал Дія.Бізнес.