• In English
 • Популізм і агресія – дві надпотужні загрози, що нині розколюють трансатлантичну спільноту, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 17 вересня 2018 року о 17:03

  Популізм розколює трансатлантичну спільноту зсередини, агресія ж роз’їдає і руйнує її ззовні. Такий підігрів розквіту популізму відбувається не без участі Кремля. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, відкриваючи 7-й Євроатлантичний Форум «Порядок денний солідарності у часи трансатлантичної нестабільності».

  «Росія продовжуватиме використовувати різноманітні агресивні і провокаційні заходи, щоб підірвати західну демократію та розділити держави і народи. Нині вона створює екзистенційну загрозу не лише для таких країн, як Україна, Молдова чи Грузія, але й для Європейського Союзу, НАТО, Північної Америки та решти Європи. Та, перш за все, Росія становить загрозу цінностям, на яких був побудований демократичний світ. Віра в євроатлантичні цінності є духовною основою нашої боротьби проти виклику Путіна окремим державам, міжнародним союзам, самим правилам і принципам, що зберігають міжнародну безпеку. Девіз Росії – дестабілізація, створення зони хаосу. Наше ж завдання - гідно дати відсіч і зберегти єдність демократичного світу», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона зазначила, що Росія веде жорстку війну проти України у всіх напрямах: збройну, диверсійну, інформаційну, кібернетичну, а з країнами Заходу провадить так звану «м'яку війну». Кремль використовує стратегію дестабілізації не лише на території України, а і в глобальному масштабі. Це простежується у фінансуванні виборчих кампаній політиків і цілих партій, підкупі впливових діячів, підготовці воєнізованих груп, підтримці крайніх рухів, політично вмотивованих вбивствах, підготовці державних переворотів, що робить російську владу серйозною загрозою для цивілізованого світу. «Мене непокоїть та тенденція, що багато хто у західному світі намагається закрити очі на «м’яку війну» з боку Росії, однак від ігнорування проблем загрози не зникають. На жаль, цього розуміння недостатньо у багатьох столицях Заходу»,  – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  На форумі також виступили Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Директор представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн, народні депутати України Борис Тарасюк та Ганна Гопко, депутат Європарламенту Міхаель Галер, посол, почесний експерт Центру Скоукрофта Атлантичної ради, колишній заступник Генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

  «Усі наші євроатлантичні прагнення повинні бути підкріплені політичною волею наших партнерів з Альянсу і бажанням рухатись далі у напрямку євроатлантичної інтеграції. Та разом з тим логіка, що тільки НАТО нас врятує – хибна. Сильну Україну повинні будувати українці. Це наше спільне завдання та єдиний шлях задля подолання сучасних викликів і загроз», – зазначив Павло Клімкін під час свого виступу.

  Своєю чергою Александр Вершбоу наголосив, що попри внутрішні проблеми в Євросоюзі – політичну нестабільність, міграційну кризу, розквіт популістських євроскептичних рухів, варто не забувати про загрози, які чатують ззовні. «У питанні безпеки Україна повинна бути у пріоритеті євроатлантичної стабільності», - додав експерт Атлантичної ради.

  Популізм і агресія – дві надпотужні загрози, що нині розколюють трансатлантичну спільноту, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Популізм і агресія – дві надпотужні загрози, що нині розколюють трансатлантичну спільноту, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Популізм і агресія – дві надпотужні загрози, що нині розколюють трансатлантичну спільноту, – Іванна Климпуш-Цинцадзе