• In English
 • Понад 800 ветеранів та членів їхніх родин пройшли перепідготовку у межах проекту «Норвегія – Україна»
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 липня 2021 року о 14:17

  У межах проекту «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) професійну перепідготовку пройшли 833 людини, серед яких 583 військовослужбовці та ветерани, а 250 – члени сімей воїнів.

  Весняний семестр 2021 року був організований у 25 містах України із залученням 21 університету, які мають меморандуми з Міністерством у справах ветеранів України, та 19 громадських організацій. Вперше до проекту приєдналися такі виші, як Державний університет інфраструктури і технологій (м. Київ), Черкаський державний технологічний університет (м. Черкаси), Державний університет садівництва (м. Умань), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк).

  Проект з професійної перепідготовки є дуже важливим у формуванні та реалізації ветеранської політики, наголосила Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

  «У співпраці з міжнародними партнерами Мінветеранів започаткувало декілька напрямів з реінтеграції ветеранів. Один з них – це комплексна програма переходу від військової кар’єри до цивільного життя. І у цьому нам дуже допомагає наука, освітні ветеранські проєкти», – підкреслила очільниця Мінветеранів.  

  Основні навчальні курси перепідготовки ветеранів – «Підприємництво» та «Малий бізнес». Також мали попит «Інформаційні технології в бізнесі», «Енергоефективність» та «Аграрний менеджмент».

  По завершенню перепідготовки 498 учасників програми були працевлаштовані у громадські організації, державні та приватні підприємства, організували власну справу або почали працювати як ФОП.

  Окрім навчання ветеранів та членів їхніх сімей, з 6 квітня до 22 червня був виконаний узгоджений з Мінветеранів навчальний план підвищення кваліфікації керівників громадських організацій, регіональних представників Міністерства у справах ветеранів та органів місцевої влади. В цілому слухачами навчальних курсів за час реалізації проєкту стали 140 людей.

  Нагадаємо, проект «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» від 30 березня 2020 року виконується відповідно до договору між Nord університетом (Буде, Королівство Норвегія) та Міжнародним фондом соціальної адаптації (МФСА, Київ). Його активна фаза розпочалася у лютому 2021 року.  

  За період весняного семестру Міністерство у справах ветеранів України спільно з партнерами провело низку робочих зустрічей та поїздок з метою налагодження співробітництва з іншими міжнародними програмами та громадськими організаціями. Також було продовжено роботу з інтеграції проекту в державну систему на підставі підписаного між МФСА та Мінветеранів Меморандуму про співпрацю.