• In English
 • Понад 70 територіальних громад потребують підтримки у розвитку спеціалізованих служб з протидії насильству, - Уляна Токарєва
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 лютого 2024 року о 15:42

  Міністерство соціальної політики України проаналізувало запити регіонів щодо спеціалізованих служб підтримки людей, які постраждали від різних форм насильства. Наразі 72 громади заявили, що потребують підтримки для подальшої роботи таких служб, в першу чергу – це ремонт приміщень.

  Про це заступник Міністра соціальної політики Уляна Токарєва сказала під час зустрічі з іноземними партнерами.

  Для того, щоб ефективно надавати психосоціальну підтримку, Мінсоцполітики запропонувало міжнародним партнерам, зокрема Дитячому фонду ООН (UNICEF) в Україні, Представництву Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, Програмі розвитку ООН в Україні, Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, Представництву МОМ в Україні, визначити формат подальшої спільної роботи.

  “Для подальшої розбудови спеціалізованих служб Мінсоцполітики та міжнародні організації повинні скоординувати свої зусилля та адмініструвати цей процес. Наразі потреби громад – 149 мільйонів гривень, які необхідні для ремонтних робіт та створення нових притулків. Важливо, щоб всі простори були максимально доступні – фізично та інформаційно. Звісно, наступними етапами такої роботи залишиться забезпечення працівників оргтехнікою та оснащення мобільних бригад”, – зазначила заступник Міністра.

  Уляна Токарєва наголосила, що розвиток та підтримка сервісних служб – це стратегічний крок. Адже щороку збільшується кількість людей, які потребують допомоги профільних спеціалістів, в той час, як не кожна громада має такі сервіси: на понад 1400 громад, які існують в Україні, працює 591 мобільна бригада та понад 900 спеціалізованих служб.

  “За офіційною статистикою, в порівнянні з минулим роком, вдвічі зросла кількість осіб, які отримали допомогу від Національних соціальних сервісних служб. Якщо зараз ми маємо цифру у 80 тисяч постраждалих, то минулого року ця цифра була у 40 тисяч. Але навіть ці 80 тисяч – це лише 30% від тієї кількості громадян, які звернулися до правоохоронних органів. Наша мета, щоб всі 100% постраждалих від насильства отримали психологічну підтримку”, – сказала заступник Міністра.

  Наразі Мінсоцполітики та представники міжнародних організацій вже окреслили, які потреби має кожен регіон та окреслили подальші кроки у допомозі.