• In English
 • Понад 500 млн доларів США фінансової допомоги Норвегія надала Україні від лютого 2022 року, – Сергій Марченко
  Міністерство фінансів України, опубліковано 21 березня 2024 року о 17:40

  Сьогодні, 21 березня, Міністр фінансів України Сергій Марченко провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегії в Україні Хелене Санд Андерсен.

  Також у зустрічі взяла участь заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова.

  Сторони обговорили поточну економічну ситуацію в Україні, потреби держбюджету на 2024 рік та розвиток співпраці між країнами з метою збільшення обсягу бюджетної підтримки. 

  Сергій Марченко подякував Уряду та народу Норвегії за надважливу та своєчасну допомогу в перші місяці 2024 року: “Виклики, які провокує війна, зберігаються, і Уряд активно продовжує працювати, аби забезпечити бюджетні потреби України та сприяти економічному відновленню. Вдячний всім партнерам за зусилля, які дозволили підтримати нашу фінансову стабільність. Ми розраховуємо на подальшу допомогу Уряду Норвегії, як у фінансуванні Держбюджету України, так і у ініціативах з відновлення”. 

  Від початку повномасштабного вторгнення Уряд Норвегії надав Україні понад 500 млн дол. США прямої бюджетної підтримки. Зокрема, грант у розмірі близько 485 млн дол. США було спрямовано в рамках проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine). Залучене фінансування було спрямоване на компенсацію видатків держбюджету на першочергові соціальні та гуманітарні  потреби. Це пенсії, оплата праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка. 

  Нещодавно, Норвегія приєдналась до Багатосторонньої координаційної платформи донорів України під час восьмого засідання Керівного комітету.  Норвегія стала однією з чотирьох нових країн-членів Платформи, що взяли на себе зобов'язання виділити загалом понад 5,5 млрд дол. США на відновлення та розвиток економіки України. В цьому контексті, українська сторона наголосила, що розраховує на активну участь Норвегії у діяльності Платформи та процесі відновлення України.

  Міністр фінансів розповів, що у поточному році Україна потребує близько 38 млрд дол. США зовнішнього фінансування від партнерів.

  Своєю чергою Хелене Санд Андерсен запевнила, що Уряд Норвегії відданий підтримці України та допомозі у її боротьбі проти агресора.