• In English
 • Понад 500 громад в Україні розробили та затвердили власні стратегії розвитку
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 21 вересня 2021 року о 15:47

  Законодавчі зміни для впровадження нової державної регіональної політики, а також збільшення розробки стратегій для тергромад обговорили під час спільної онлайн-зустрічі заступники Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря та Олександр Дудченко з представниками Програми «U-LEAD з Європою».

  «Наразі триває розробка стратегій розвитку в усіх 1469 територіальних громадах. Вже затверджено 520 відповідних стратегій. Наступним кроком має стати пошук «точок зростання» для кожної громади та підтримка реалізації відповідних проектів розвитку, спрямованих на економічне зростання, збільшення зайнятості, збереження навколишнього середовища тощо», – підкреслив під час зустрічі Іван Лукеря.

  Також він наголосив, що однією з пріоритетних задач у сфері нової державної регіональної політики є практичне впровадження трирівневої системи стратегічного планування на національному, регіональному та місцевому рівнях.

  «Першочергово, система стратегічного планування має містити інтерактивну стратегію з функціоналом відстежування виконання метрик та показників регіонального розвитку, що надалі допоможе приймати управлінські рішення виключно на основі даних», – зазначив під час зустрічі заступник Міністра Олександр Дудченко.

  Зокрема, сторони обговорили законопроект щодо змін до засад державної регіональної політики, який очікує на друге читання у Верховній Раді України. Також заплановано розгляд законопроекту «Про особливості стимулювання регіонального розвитку». Крім того, Мінрегіоном розроблено та подано на розгляд Кабінету Міністрів України нову редакцію проекту Закону України «Про транскордонне співробітництво», який буде розглянуто на засіданні Уряду.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов підтримав концепцію будівництва індустріальних парків у Львові.