• In English
 • Понад 5 мільйонів українців покращили якість життя завдяки Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України від EIB
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 13 квітня 2021 року о 16:33

  Сьогодні відбулась онлайн-зустріч «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України: реконструкція об’єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях». В обговоренні взяли участь представники Європейського Союзу, Європейського інвестиційного банку (EIB), Мінрегіону, Мінфіну, голови Луганської та Донецької ОДА та мери міст цих областей. Йшлося про другу фазу програми – кредит ЄІВ у розмірі 340 млн євро для відновлення інфраструктури на сході України та регіонів, які приймають внутрішньо переміщених осіб, відповідальним виконавцем якої є Мінрегіон.

  У вітальному слові до учасників заходу Посол ЄС Матті Маасікас зазначив, що спільна мета ЄС та України – це реформа України в бік демократичної, об’єднаної та процвітаючої країни. «Наше партнерство з Україною ґрунтується на сильних локальних громадах, які готові інвестувати у майбутнє. Проекти, що реалізуються завдяки «Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України» – прекрасний приклад позитивного партнерства. Така співпраця між ЄС, українським Урядом та місцевою владою вже демонструє відчутні результати», – наголошує Матті Маасікас.

  Нагадаємо, що наприкінці минулого року Уряд України та Європейський інвестиційний банк (EIB) підписали три кредитні угоди на суму 640 млн євро на розвиток соціальної та дорожньої інфраструктури. Із них – 340 млн євро для програми відновлення інфраструктури на сході України та регіонів, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Відповідальним виконавцем за програмою є Мінрегіон.

  Цей кредит доповнює Надзвичайну кредитну програму для відновлення України – довгострокову інвестицію, загальною сумою у 200 млн євро, що спрямована на відбудову об’єктів критично важливої інфраструктури.

  «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України від EIB є успішною. Ми вже надали 200 млн євро, завдяки яким реалізується понад 200 проектів. Цей успіх був би неможливий без консолідованої співпраці між міністерствами, губернаторами та мерами, делегацією ЄС та EIB. Але найбільше досягнення у тому, що понад 5 млн людей покращили своє життя завдяки програмі, включаючи тимчасово переміщених осіб. І тому ми розпочали наступний етап програми – кредит у розмірі 340 млн євро», – зазначає голова Представництва EIB в Україні Жан-Ерік де Загон.

  Наразі, відповідно до вимог ЕІВ, в рамках програми реалізується 236 проектів у 9 областях України, 63 з яких вже цілком завершені. Йдеться про відновлення та модернізацію критично важливої інфраструктури – адміністративних та громадських будівель.

  «Ці проекти мають важливе соціальне значення, адже їх реалізація дозволяє отримати доступ до якісних послуг населенню на територіях, що зазнали негативного впливу внаслідок конфлікту на Сході України, а також на тих територіях, де є велике навантаження на інфраструктуру через наплив ВПО», – коментує заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

  Наступний етап програми спрямований на проекти з відновлення та модернізації шкіл, садочків, лікарень, адмінбудівель, а також на покращення систем водопостачання.