• In English
 • Понад 3,1 млн грн шкоди нарахували державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель у Миколаївській області з початку року


  Державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області з початку 2020 року здійснили 756 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами та власниками земельних ділянок у різних районах Миколаївської області.

  Під час проведених перевірок виявлено 508 порушень земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 42,06 гектара. Державні інспектори Миколаївщини встановили 267 фактів самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 1,28 тис. га; зафіксували 6 фактів використання земель площею 174,13 га не за цільовим призначенням.

  Також за цей період виявлено 43 випадки знищення межових знаків земельних ділянок площею 1,35 тис. га; 30 випадків відхилення від затверджених проектів землеустрою на земельних ділянках площею 505,6 га; 11 випадків псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель, а також невжиття заходів по боротьбі з бур’янами на землях площею 1,3 га та 1 випадок зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу площею 3,5 гектара.

  За результатами проведених перевірок складено 376 протоколів про адміністративне правопорушення, винесено 359 постанов про накладання адміністративних стягнень на суму 73,25 тис. грн та видано 377 приписів щодо усунення порушень.

  Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори Миколаївщини нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу, на загальну суму 3,14 млн гривень. Протягом року у добровільному порядку порушники сплатили 1,81 млн гривень.