• In English
 • Понад 300 закладів по всій країні надають підтримку потерпілим від сексуального насильства, - Оксана Жолнович
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 17 жовтня 2023 року о 18:32

  Завдяки співпраці з міжнародними партнерами розгорнули роботу понад 500 мобільних бригад, що допомагають потерпілим від сексуального насильства. А у великих містах, за ініціативи Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішної та підтримки Фонду ООН, розгорнули 11 центрі, які надають комплексну допомогу потерпілим.

  Про це очільниця Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович розповіла під час міжнародної дискусії “Як забезпечити ефективну систему захисту, допомоги та профілактики для постраждалих від сексуального насильства: національні та глобальні аспекти” у Литві.

  В Україні Міністерство соціальної політики є спеціально уповноваженим органом – національним координатором заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, у тому числі сексуальному насильству.

  “Сексуальне насильство під час війни стало цілеспрямованою стратегією російських військових і формою геноциду проти нашого народу.  Також ми робимо все, щоби забезпечити необхідну допомогу потерпілим від сексуального насильства. Йдеться про психосоціальну підтримку та необхідні медичні послуги. Найголовніше, над чим ми зараз працюємо - це активна, якісна міжсекторальна взаємодія, щоби забезпечити людину необхідною допомогою на всіх етапах”, - наголосила Оксана Жолнович.  

  Серед потерпілих від сексуального насильства, спричиненого війною, є діти різного віку. Тож Міністерство соціальної політики впроваджує модель Барнахусу - у всіх великих містах уже діють центри, де працюють із дітьми, що потерпіли від сексуального насильства. У екологічний спосіб там фіксують свідчення дитини та надають необхідну психосоціальну підтримку.

  Міністр наголосила, що вагомою допомогою стало підписання у червні минулого року рамкової програми про співробітництво між Урядом України і ООН щодо запобігання і протидії сексуальному насильству. 

  Міжнародна  підтримка у цьому питанні є дуже важливою, щоби системно формувати розголос та допомогти Україні впоратися з викликами, які принесла війна.