• In English
 • Понад 300 сучасних сільських медамбулаторій вже будуються в областях України, – Лев Парцхаладзе

  У рамках реформи сільської медицини, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, в областях України вже розпочалося будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості. Наразі отримано документи на початок будівельних робіт понад 300 об’єктів.

  “Лідер у нас Кіровоградська область, де маємо 10 побудованих і введених в експлуатацію об’єктів, які вже працюють. Загалом на сьогодні розпочато будівництво понад 300 об’єктів, що становить майже 2/3 від загальної кількості. Нагадаю, усього заплановано будівництво 517 сучасних медамбулаторій у сільській місцевості, щоб первинні медичні послуги були доступні та якісні для кожного”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе під час селекторної наради щодо розвитку сільської медицини, яка відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

  Окрім Кіровоградської області, лідерами за темпами і об’ємами будівництва є Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області.

  “У першому кварталі ми плануємо ввести в експлуатацію близько 200 амбулаторій. Вже закуплено 334 службових автомобілі в 16 областях і ще буде закуплено 180 авто, зараз йдуть тендерні процедури”, – поділився найближчими планами Лев Парцхаладзе.

  Він підкреслив важливість реформи, адже наразі ситуація з існуючими закладами первинної медичної допомоги у сільській місцевості є незадовільною. “Сьогодні у сільській місцевості проживає майже третина українців. Їх обслуговує близько 4 тисячі амбулаторій та 13 тисяч фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП). Майже 80% із них знаходяться в дуже поганому стані — немає водопостачання та водовідведення і навіть туалетів. Більшість будівель – аварійні, повсюди грибок і пліснява, з якими марно боротися. Ми проаналізували, що ремонтувати такі приміщення виходить дорожче, ніж будувати нові”, – зазначив Лев Парцхаладзе.

  Нові сучасні медичні амбулаторії, які наразі будуються у сільській місцевості – це доступність медичної допомоги для кожного сільського мешканця, зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину, та службовий транспорт. Вони будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. У 2017-2018 рр. її розмір складає 5 млрд грн. У 2019 році у Державному бюджеті передбачений ще 1 млрд грн на сільську медицину.

  Нагадаємо, сучасні медамбулаторії – це новий стандарт у наданні первинної медичної допомоги у сільській місцевості:

  • доступна та кваліфікована допомога;
  • комфортні умови;
  • сучасне обладнання і телемедицина.

  Мета проекту – боротьба із 4 розповсюдженими захворюваннями: серцево-судинні, дерматологічні, бронхіальна астма та цукровий діабет.

  Реформа #сільськамедицина ініційована Президентом України, в рамках якої Мінрегіон спільно з МОЗ вже відпрацювали створення ефективних спроможних мереж закладів первинної меддопомоги, які затверджені обласними держадміністраціями. Зараз координується робота з будівництва нових сучасних медамбулаторій.