• In English
 • Понад 25 тисяч українських жінок нарівні з чоловіками нині боронять нашу землю, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 01 листопада 2018 року о 18:18

  У Збройних Силах України вже зараз понад 25 тисяч жінок проходять контрактну військову службу нарівні з чоловіками, з них 3,4 тисячі – на офіцерських посадах. Такі цифри свідчать, що миротворчий внесок жінок величезний і спекуляції на гендерну тему спростовує сама реальність. Саме в цій суворій реальності – у час гібридних загроз, триваючої війни Росії проти України, жінки ціною власного життя і здоров’я щодня доводять свою відданість та незламність у боротьбі за перемогу для миру. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час виступу на семінарі «Обґрунтування доцільності і можливостей врахування гендерного компоненту у навчальних закладах сектору безпеки і оборони України».

  «Сьогодні уже зайвим буде говорити про доцільність гендерного компоненту у роботі вітчизняного сектору безпеки і оборони. Тут головне не спиняти процес, а навпаки – нарощувати. Українська армія має надійну опору в наших жінках, які не перестають тішити нас своїми успіхами», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона також зазначила, що Україна є єдиною державою, яка під час війни ухвалила Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325, що вже має позитивні результати. «Наразі впевнено можемо говорити про успішну реалізацію Національного плану дій з імплементації цієї резолюції. Тішуся, що кількість посад, на які можна призначати військовослужбовців-жінок суттєво збільшилася, а відтак, маємо вже перших жінок генералів – Людмилу Шугалей та Оксану Хоменко», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Вона також додала, що, окрім жінок-генералів, в Україні вже є дві перші жінки-водолази, а на конкурс з відбору кандидатів до Антарктичної експедиції вже подали заявки 26 жінок.

  «У контексті позитивних гендерних новин маю згадати і про Міноборони, де у вересні з’явилося 19 гендерних радників у військових вишах та установах культури. Маю надію, що наступного року такі гендерні радники почнуть з’являтися у кожній військовій частині та структурних підрозділах Міністерства оборони та Генерального штабу», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Також на заході виступили Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступник Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук, заступник Міністра освіти України Роман Греба, директор департаменту військової освіти, науки соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Микола Садовський і керівниця проекту «Гендерна рівність» в Центрі реформ миру та безпеки ООН Жінки Упадіай Шруті.

  Катерина Левченко зазначила, що традиційно чоловічий сектор безпеки й оборони змінюється на очах. «Нині вже 12 тисяч жінок є учасницями бойових дій, це є свідченням кардинальних змін, що з кожним роком удосконалюють наше життя», - додала Катерина Левченко.

  Своєю чергою, заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук наголосила, що гендерна рівність – це не данина моді, це, перш за все, необхідність сьогодення, без якої важко уявити собі демократичний світ, де немає місця дискримінації та нерівності.

  Заступник Міністра освіти України Роман Греба зазначив, що українське суспільство дозріло до сприйняття теми гендерної рівності. «Деякі чоловіки, на жаль, і зараз дещо скептично ставляться до участі жінок у силовому секторі. То для тих скептиків раджу подивитися на армію Ізраїлю, де жінки на рівні з чоловіками боронять Батьківщину і це є нормою їхнього життя. Приємно, що і в Україні такі норми набирають популярності у суспільстві», – наголосив Роман Греба.

  Довідково

   Семінар «Обґрунтування доцільності і можливостей врахування гендерного компоненту у навчальних закладах сектору безпеки і оборони України» має на меті обговорити, визначити та погодити шляхи включення гендерних підходів до системи підготовки і підвищення кваліфікації особового складу сектору безпеки і оборони України.

  Напрацьовані пропозиції будуть враховані в майбутньому спільному ресурсі з ґендерних питань для сектору безпеки і оборони.

  Понад 25 тисяч українських жінок нарівні з чоловіками нині боронять нашу землю, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Понад 25 тисяч українських жінок нарівні з чоловіками нині боронять нашу землю, – Іванна Климпуш-Цинцадзе Понад 25 тисяч українських жінок нарівні з чоловіками нині боронять нашу землю, – Іванна Климпуш-Цинцадзе