• In English
 • Понад 24 тис. українських родин використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію

  На сьогодні вже понад 24 тис. домогосподарств в Україні використовують сонячні електростанції та забезпечують свої потреби в електроенергії. 

  Загальна потужність СЕС у домогосподарствах сягає вже 618 МВт, а сумарний обсяг вкладених ними коштів складає близько 495 млн євро. 

  Все більше пересічних громадян долучається до виробництва «чистої» енергії. Важливо, що це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів. 

  Зокрема, у I кварталі 2020 р.домогосподарства встановили більше 2100 СЕС загальною потужністю 65 МВт. Це у 1,5 раза більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

  Тож кількість охочих використовувати «чисту» електроенергію зростає. До цього їх мотивує можливість економити на рахунках за електроенергію, не залежати від енергопостачальника, бути більш енергоефективними та користуватися енергозберігаючою електротехнікою.

  До уваги - ТОП-5 областей за кількістю СЕС приватних домогосподарств:

  -         Дніпропетровська – 3200;

  -         Тернопільська – більше 2200;

  -         Київська – майже 2000;

  -         Івано-Франківська - більше 1800;

  -         Закарпатська - більше 1400.

  Загалом понад 24 тис. СЕС у домогосподарствах дозволяють генерувати більше 700 млн кВт*год екологічно чистої електроенергії у рік. Для порівняння, такого обсягу енергії достатньо для близько 230 тис. родин.