Понад 134 тисячі голосів у Дії: українці обрали історичних постатей для шкільних галерей
У застосунку Дія завершилося всеукраїнське голосування за визначних українців, чиї інтерактивні портрети з'являться в школах по всій країні. Ініціатива реалізується Міністерством освіти і науки України спільно з платформою «Культурні сили» в межах освітньої політики МОН «Освіта для життя».
Протягом п'яти днів понад 134 тисячі українців мали змогу обрати постаті серед 30 кандидатів, які пройшли історичну верифікацію та експертний добір. За результатами визначено 20 переможців у двох тематичних блоках — «Українці, що змінили науку й технології» та «Українці, що змінили суспільство й культуру».
Першим пілотним регіоном у 2026 році стане Львівська область. У школах з'являться модульні галереї сучасних артпортретів із QR-кодами, що ведуть на методичні матеріали сайту «Освіта для життя» (educationforlife.mon.gov.ua) та ексклюзивні відеоісторії на ютуб-каналі «Генокод UA». Надалі учні зможуть пропонувати власні варіанти дизайну портретів у межах творчих гуртків.
Це лише перша хвиля проєкту: географія поступово розширюватиметься на всю Україну, а перелік постатей — поповнюватиметься. Форма зворотного зв'язку залишається відкритою — кожен може запропонувати діячів науки, культури, освіти чи державотворення для наступних хвиль. Пропозиції розглядатиме експертна рада.
Фінальний перелік 20 постатей - за посиланням.
Довідково
Проєкт реалізується МОН спільно з платформою «Культурні сили», Асоціацією інноваційної та цифрової освіти (AIDE), Департаментом освіти і науки ЛОВА, ЛНУ імені Івана Франка та Міністерством цифрової трансформації України.