• In English
 • Полтавщина випереджає більшість регіонів за інвестиціями, рівнем вакцинації, – Уляна Супрун
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 17 грудня 2018 року о 11:06

  Регіон вже випереджає більшість областей за інвестиціями, рівнем вакцинації і позитивними результатами трансформації системи охорони здоров’я, – підсумувала робочий візит у Полтаву в.о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

  Наразі сімейного лікаря, терапевта чи педіатра обрали майже мільйон мешканців Полтавщини – 66,8% населення області.

  33 з 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги області уклали угоди з Нацслужбою здоров'я та отримують фінансування за моделлю «гроші за пацієнтом». Ще два центри підпишуть у третю хвилю.

  Це дозволило медзакладам у середньому підвищити зарплату сімейним лікарям, терапевтам і педіатрам на 50-75%, зараз вона складає 11-15 тисяч грн. Медичним сестрам – на 30-50%, в сумі це 7-9 тисяч грн.

  У Полтавській області один із найвищих рівнів вакцинації в країні. Проти кору провакциновано 71,7% населення.

  В області є сильна політична воля інвестувати в систему охорони здоров’я. Полтавська область виділяє на охорону здоров’я безпрецедентно багато коштів, і це є прикладом для інших регіонів. Зацікавленість області у співфінансуванні свідчить, що в регіоні насправді є довіра та інтерес, щоб робити важливі зміни.

  «Втілювати справжні зміни повільно – не лише неефективно, а й дуже дорого. Це величезна втрата ресурсу, передусім людського. Управлінці демотивуються і змінюють роботу, медичні працівники виїжджають, не дочекавшись змін на краще. Тому наш план трансформації 2018-2020 на Полтавщині готові втілювати невідкладно», - сказала в.о. Міністра доктор Уляна Супрун.

  Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА спільно з НСЗУ підписали меморандум. Область спільно з Нацслужбою здоров’я відпрацьовуватимуть нові моделі роботи з медичними послугами на рівні спеціалізованої медичної допомоги, за якими вся країна працюватиме з 2020 року.

  «Разом з Головою НСЗУ Олегом Петренком надали поради представникам ОДА та управлінській команді міста щодо подальших змін в області, нових ініціатив і залучення інвестицій. Співпрацюватимемо, щоб було більше нових успішних результатів, та очікуємо на «полтавізацію» по всій Україні», – сказала доктор Уляна Супрун.