• In English
 • Поліцейські відкрили 1358 кримінальних проваджень за фактами співпраці з ворогом, – Ігор Клименко
  Національна поліція України, опубліковано 16 вересня 2022 року о 19:26

  223 особам повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. Про це Голова Національної поліції України повідомив під час брифінгу в Military Media Center сьогодні, 16 вересня.

  Ігор Клименко зазначив, що більшість колаборантів, які представляли місцеву владу та правоохоронні органи, виїхали до російської федерації. Утім серед тих, хто пішов на співпрацю з російськими окупантами, є й керівники та вчителі освітніх закладів: «На сьогодні зареєстровано 19 кримінальних проваджень, де фігурують директори шкіл, вчителі, які намагалися за російськими програмами викладати у школах, промивали мізки не лише батькам, а й учням. Чотирьом уже повідомлено підозру».

  Голова Нацполіції наголосив, що закон один для всіх, тож з огляду на зібрану правоохоронцями доказову базу всі ті, хто зрадили Україну і пішли на співпрацю з ворогом, мають нести відповідальність.

  «Ми щодня працюємо з людьми, і кожен розказує, де був керівник місцевої влади під час окупації, де були правоохоронці в цей час, де були працівники освіти тощо. Ми тільки тиждень працюємо на території Харківської області, тому багато фактів колабораційної діяльності ще відкриється», - сказав він.