• In English
 • Поліцейські налагоджують роботу у деокупованому Вовчанську Харківщини, – Ігор Клименко
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 23 вересня 2022 року о 22:24

  Через зруйнований міст мешканці Вовчанська фактично відірвані від решти населених пунктів. Дістатися до міста можна човном. 

  «Із Вовчанська до кордону з росією – 3 км. Тут відсутні комунікації та зв'язок. Але повернена поліцейська присутність. Щоправда, райвідділ понівечений, спаплюжений символікою російських загарбників та засмічений різними речами, які накрали російські загарбники в місцевих. Приблизно така ж ситуація і в інших звільнених міст. Наприклад, у Козачій Лопані в райвідділі була катівня. Місцеві показали також братську могилу, в якій окупанти захоронювали загиблих», – повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

  Відтак найближчим часом у вказані населені пункти прибудуть спеціалізовані слідчо-оперативні групи для проведення слідчих дій.

  «Крім того, люди розповіли, що деяких утримуваних загарбники при відступі вивезли із собою, щоб не залишати слідів своїх злочинів. У Дергачах, Куп’янську, Шевченковому та десятках інших звільнених населених пунктах поліція також продовжує налагоджувати роботу та допомагає місцевим, тисячі з яких залишилися без даху над головою. А ворог, навіть відступивши, й надалі тероризує людей нещадними обстрілами», – розповів Ігор Клименко.

  Глава Нацполіції додав, що поліцейські зведені загони, вибухотехніки, слідчо-оперативні групи та інші фахівці працюють на звільнених територіях Харківщини:

  «Роботи дуже багато: розмінування, збір доказів воєнних злочинів росії, встановлення усіх осіб, які співпрацювали з ворогом…Але основний наш обов’язок – повернути людям втрачене відчуття безпеки. Щоб вони на власні очі бачили, що Національна поліція України поруч», - повідомив Ігор Клименко.