• In English
 • Поліцейські офіцери громад та мобільні підрозділи протидії домашньому насильству отримали 18 нових автомобілів
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 20 листопада 2020 року о 19:38

  Поліцейські офіцери громад та мобільні підрозділи протидії домашньому насильству отримали 18 нових автомобілів. Автомобілі придбали у рамках Міжнародної програми «Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні "Право поліції", що його реалізує управління ООН, за фінансової підтримки ЄС, у тісній співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні. Про це заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко заявила під час передачі авто.

  "Сьогодні Національна поліція отримує 18 службових автомобілів для поліцейських офіцерів громад та мобільних груп протидії домашньому насильству. Знаковим є те, що нові транспортні засоби будуть передані напередодні всесвітньої акції - "16 днів проти насильства", яка стартує 25 листопада", - сказала вона.

  Заступник Міністра наголосила, що сучасні автомобілі сприятимуть захисту населення та їхніх основоположних свобод. Нацполіція посилює свої конституційні спроможності та розвиває нові напрямки, як того вимагають сучасні виклики.

  Катерина Павліченко подякувала постійним партнерам МВС, які послідовно підтримують та допомагають підрозділам Міністерства - представництву місії ЄС в Україні, Управлінню ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС), а також консультативній місії ЄС.

  "Завдяки цій допомозі, ми збільшуємо кількість мобільних груп з протидії домашньому насильству рівно на 9. До цього по всій країні працювало 45 таких груп. На домашнє насильство реагують не лише ці групи, але й інші підрозділи, в рамках своїх повноважень", - додала вона.

  Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич зазначив, що протидія домашньому насильству лишається одним з пріоритетів Нацполіції.

  "Саме сьогодні у 9 регіонів нашої держави, для 9 підрозділів поліції ми отримуємо автомобілі для реагування саме на такі виклики. В рамках оптимізації підрозділів НГУ ми створюємо структурні підрозділи протидії домашньому насильству. Вже на наступному тижні вони отримають нові автомобілі. Це Київська, Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Харківська, Чернівецька області. Це ще один крок до покращення захисту нашого населення", - сказав він.

  Заступник голови НПУ підкреслив, що у рамках програми "Право поліції" також відбудеться ремонт чергових частин, надання технічної допомоги, а весь особовий склад пройде особливі тренінги - 10 тренінгів по 10 поліцейських.

  "Ці автомобілі - цільові. Їх отримають конкретні підрозділи. Окремо хочу наголосити, що мобільні групи протидії домашньому насильству проводять привентивну діяльність - відвідують родини, які знаходяться на обліку. І це важливо - не допустити, попередити факти насильства. Цей транспорт допоможе виконувати роботу ефективніше", - підкреслив Олександр Фацевич.

  Керівник першого відділу програм допомоги управління та демократизації делегації ЄС в Україні Кавьє Кав'ю сказав, що для ЄС приємна можливість долучитися до вдосконалення системи верховенства права в Україні через реалізації проекту "Право поліції".

  "Хочеться додати декілька слів про нашу програму. Цього літа ми вже передали комп'ютерне обладнання для розширення спроможності поліцейських. Ми ставимо перед собою завдання сприяти розвитку верховенства права в Україні", - наголосив він.

  Директор Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) в Україні Ірина Саакян Веттер зазначила, що домашнє насильство - це порушення фундаментальних прав людини і в першу чергу від нього страждають жінки і діти.
  "Такому ганебному явищу не місце в демократичному світі, тому ми маємо об'єднати всі зусилля, щоб його побороти", - сказала вона.

  Нагадаємо, МВС випустило оновлення чат-боту з протидії домашньому насильству, який доступний в меседжерах Viber та Telegram.