• In English
 • Поглиблення політичного діалогу між Австралією та Україною сприятиме формуванню міжнародної коаліції однодумців, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Канберрі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 09:47

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом в Австралії, зустрілася з колишнім Міністром закордонних справ Австралії Джулі Бішоп. Сторони обговорили низку питань двостороннього та багатостороннього діалогу Україна-Австралія.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна зацікавлена у розвитку співпраці щодо важливих питань двостороннього та міжнародного характеру. «Як ви вже згадували раніше, однодумці, що об’єднані спільними цінностями, вірою в силу й непорушність міжнародного права, повинні триматися разом. Україна зацікавлена у поглибленні політичного діалогу між нашими державами. Це, насамперед, сприятиме формуванню міжнародної коаліції однодумців, тих, хто підтримує нас у Європі та у всьому світі», – підкреслила Іванна  Климпуш-Цинцадзе.

  Джулі Бішоп своєю чергою наголосила, що Австралія буде продовжувати політику підтримки територіальної цілісності і суверенітету України, а також зробить все можливе, щоб притягнути до відповідальності винних за збиття літака рейсу МН-17.

  «Враховуючи вашу особисту безкомпромісність щодо трагедії MH-17, хочу запевнити, що Україна докладатиме максимальних зусиль задля цього. Переконана, що вже найближчим часом ми побачимо результати та висновки об‘єктивного міжнародного розслідування», –  зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Окрім того, Віце-прем’єр-міністр розповіла, що цьогоріч 24 листопада в Києві відбудеться Міжнародний форум до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років «Україна пам'ятає, світ визнає». «Ми запрошуємо світових лідерів, представників урядів, політиків, громадських активістів, а також видатних вчених та дослідників Голодомору з багатьох країн світу для участі у цих заходах», - зазначила Іванна  Климпуш-Цинцадзе. «Сподіваюсь, що австралійські політики та парламентарі, які підтримують визнання Голодомору, зможуть приєднатися до участі у Міжнародному форумі», – підкреслила вона.

  Довідково

  Джулі Бішоп у 2003-2006 рр. була Міністром Австралії з питань старіння населення; у 2006-2007 рр. - Міністром освіти і науки Австралії, Міністром-помічником Прем’єр-міністра у справах жінок Австралії; у 2007-2013 рр. – заступником голови Ліберальної партії та опозиції Австралії; у 2009-2013 рр. – тіньовим (опозиційним) Міністром закордонних справ і торгівлі Австралії; з 18 вересня 2013 р. до 24 серпня 2018 р. – Міністром закордонних справ Австралії. Стала першою в історії Австралії жінкою – Міністром закордонних справ. У 2014 р.  Джулі Бішоп здійснила робочі візити в Україну. Після відставки з посади Міністра закордонних справ Австралії продовжила політичну діяльність.

  Поглиблення політичного діалогу між Австралією та Україною сприятиме формуванню міжнародної коаліції однодумців, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Канберрі