• In English
 • Питання розподілу коштів на програми підтримки ветеранів, вшанування пам’яті загиблих, перепрофорієнтації – ключові на зустрічі Оксани Коляди із представниками ветеранської спільноти Донеччини
  Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, опубліковано 31 жовтня 2019 року о 14:12

  Під час робочої поїздки в Маріуполь Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда зустрілася із представниками ветеранських об’єднань Донеччини та представником Ради ветеранів при Міністерстві Олександром Харченком.

  За словами ветеранів, їм бракує комунікації з місцевою владою, а отже, розуміння, яким чином і на що спрямовуються кошти, виділені на підтримку ветеранів.

  «У Лимані планують встановити пам’ятник, але не було громадського обговорення і багато родин загиблих проти встановлення запропонованого варіанта монумента. Крім того, незрозумілою є сума в понад 35 мільйонів гривень на цей проект, ми вважаємо ці кошти краще витратити на житло абощо. На урочистості з річниці звільнення Пісків було начебто виділено майже півмільйона, але на що саме кошти витратили – ми так і не побачили», ‒ заявив Олександр Харченко.

  Також він розповів про те, що чимало ветеранів АТО/ООС хотіли б займатися з школярами національно-патріотичним вихованням, але їм бракує педагогічної освіти.

  «Ми фінансуємо програми перепрофорієнтації ветеранів. Ми можемо розглянути варіант і такої підготовки ветеранів, яка дасть їм можливість влаштовуватись у школах та офіційно працювати з дітьми. Крім того, при РНБО зараз розробляється ціла програма національно-патріотичного виховання, в якій долучення ветеранів активно просуває мій профільний заступник Олександр Терещенко», ‒ відповіла Оксана Коляда.

  Також на зустрічі обговорили питання виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, поховання ветеранів та інші.