• In English
 • Питання присвоєння спеціальних звань вирішено у запропонованих змінах до закону про ДБР, – Роман Труба
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 02 березня 2018 року о 17:06

  У законопроектах, якими пропонуються зміни до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», урегульовано питання встановлення спеціальних звань осіб рядового та начальницького складу. На це звернув увагу Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

  «З 2 березня кандидати на посади до ДБР зможуть подавати документи для участі в конкурсі. Низка посад потенційно відноситься до категорій осіб рядового та начальницького складу – це слідчі, працівники оперативних підрозділів, управлінь спеціального призначення та внутрішнього контролю. На ці посади можуть бути призначені люди, які працювали в інших правоохоронних органах, мають спеціальні звання та, відповідно, отримують за них доплати. Якщо такі кандидати переможуть у конкурсі, то, станом на сьогодні, вони будуть відноситися до категорії державних службовців, а не осіб рядового чи начальницького складу, адже діючий закон не визначив для них спеціальні звання», – звернув увагу Директор ДБР Роман Труба.

  Він наголосив, що це один із багатьох недоліків профільного закону, який буде виправлено. Після того, як зміни до закону буде внесено, Директор ДБР зможе визначити перелік посад, які відносяться до категорій осіб рядового та начальницького складу.

  «Кандидати, які зараз мають спеціальні звання, повинні розуміти, що подаючись на конкурс, вони претендують на посаду державних службовців. Водночас, у мене немає сумнівів, що ще до етапу співбесід зміни до закону буде ухвалено, ця проблема буде вирішена і переможці на певні посади матимуть спеціальні звання», – підсумував Р.Труба.

  Нагадуємо, що 28 лютого, на засіданні члени комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендували народним депутатам ухвалити у першому читанні та за основу законопроекти, які вносять зміни до профільного закону.