• In English
 • Після синхронізації з ENTSO-E зможемо впевнено говорити, що ми є частиною енергосистеми Європи, - Герман Галущенко
  опубліковано 06 липня 2021 року о 18:39

  Міністр енергетики Герман Галущенко взяв участь у відкритті Українсько-словацького енергетичного форуму «Інтеграція українських та європейських енергетичних ринків», організованого Комітетом Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

  Герман Галущенко наголосив, що для Міністерства енергетики синхронізація з ENTSO-E є одним з ключових пріоритетів у роботі. Це важливий компонент енергетичної безпеки України та континенту в цілому. Крім того, він сприятиме формуванню в Україні сучасного ринку електроенергії.

  Синхронізація запланована на 2023 рік, а наступного року передбачається тестова робота ОЕС України в ізольованому режимі.

  Технічна підготовка відбувається згідно із затвердженим графіком.

  «Ми ефективно працюємо з НЕК «Укренерго», підготовка йде за планом. Тож технічні параметри синхронізації будуть забезпечені», - зазначив міністр.

  Водночас процес синхронізації також вимагає впровадження відповідної регуляторної політики.

  «Синхронізація вимагає зрозумілих європейських правил роботи ринку. Я радий констатувати, що стосовно цього є спільне розуміння і у державних виконавчих органів, і у парламентарів», - наголосив Герман Галущенко.

  Питання інтеграції українського і європейських енергоринків має також геополітичний аспект.

  «Факт синхронізації з ENTSO-E – це своєрідна точка неповернення. Тоді ми точно зможемо стверджувати, що ми є частиною енергосистеми Європи. Очевидно, що ми очікуємо можливий спротив щодо процесу синхронізації на зовнішньополітичному рівні. Але зі свого боку ми розуміємо, що іншого шляху у нас нема, потрібно впевнено рухатись до кінцевого результату – інтеграції з європейськими ринками», - підсумував Міністр енергетики.