• In English
 • Після синхронізації з ENTSO-E можемо збільшити пропускну здатність мереж між Європою і Україною до 5 ГВт , — Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 березня 2022 року о 10:06

  Синхронізація дозволить значно підвищити надійність роботи української енергосистеми та забезпечити безпеку постачання електроенергії споживачам.

  На цьому наголошує Міністр енергетики України Герман Галущенко у своїй колонці на Економічній правді «Енергетичний безвіз. Єдиним фронтом з Європою».

  «Синхронізація енергосистем України та Європи об’єднує нас на одному з найбільш ключових рівнів – енергетичному. Це означає, що Україна розірвала останній зв’язок з диктаторськими режимами росії та білорусі, який вимушено зберігався з часів СРСР. Наступним – і завершальним – кроком європейської інтеграції України тепер є інтеграція політична. Саме це робить приєднання до ENTSO-E таким важливим для нас», - зазначає Герман Галущенко.

  Тепер Україна є частиною великого енергетичного простору.

  «Ми становимо спільний енергетичний простір з ЄС, спільний «енергетичний фронт». Якщо виникне аварійна ситуація у нас – ми гарантовано отримаємо електроенергію з Європи. Якщо потрібно буде екстрено «перекрити» європейські потреби – ми зможемо це зробити», - наголошує Міністр.

  Він зауважує, що в перспективі є можливість збільшити пропускну здатність електромереж між Україною та Європою.

  «Є ще низка технологічних ініціатив, які дозволять збільшити пропускну здатність наших енергомереж, фактичну пропускну здатність між ОЕС України та країнами ENTSO-E до 4 і навіть 5 ГВт. Це більше, ніж попередній перетин між ОЕС України та рф, він складав близько 3 ГВт. Синхронізація дозволить значно підвищити надійність роботи нашої енергосистеми, зменшити собівартість виробництва електроенергії за рахунок більш економічного використання генеруючих потужностей. І, отже, підвищить безпеку постачання електричної енергії споживачам», - підсумовує Герман Галущенко.