• In English
 • Підтверджено стан готовності до опалювального періоду понад 24 тис. об’єктам у сфері теплопостачання
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 07 грудня 2021 року о 14:16

  Держенергонагляд здійснює постійний моніторинг енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання щодо проходження ними опалювального періоду 2021-2022 років (далі – ОП). До Держенергонагляду надходять звернення від суб’єктів відносин у сфері теплопостачання щодо участі інспекторів у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. Так, в результаті проведених оглядів фахівцями Держенергонагляду (у складі відповідних комісій) підтверджено стан готовності 24213 об’єктів у сфері теплопостачання, а саме:

  - джерелам теплової енергії – 4542 од.;

  - тепловим господарствам споживачів теплової енергії – 19671 од.

  В цілому стан готовності теплових господарств до ОП підтверджено 443 теплопостачальним підприємствам, що складає 69 % від загальної їх кількості. Високий відсоток готовності джерел теплової енергії Держенергонаглядом підтверджено у: Житомирській (100%), Чернівецькій (100%), Херсонській (100%), Сумській (93%), Кіровоградській (89%), Одеській (87,5%), Черкаській (87,5%), Закарпатській (86%) та Полтавській (83%) областях.

  Зокрема територіальними органами Держенергонагляду станом на 01.12.2021 оглянуто 4542 джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами за зверненнями теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних та теплосервісних організацій. За результатами проведених моніторингів виявлено 3080 порушень вимог нормативно-правових актів, діючих норм і правил з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок і мереж та їх експлуатації, з них:

  - з питань організації експлуатації – 1204;

  - з питань технічного стану – 1727;

  - з питань надійності теплопостачання – 61;

  - з контролю режимів теплопостачання – 88.

  На даний час усунуто 2 507 порушень, що складає 82 %.

  Загалом представниками Держенергонагляду здійснено огляд енергетичних об’єктів, а саме джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами та систем теплоспоживання споживачів теплової енергії з метою оцінки стану підготовки/готовності теплових господарств до роботи в ОП.

  За результатами проведених оглядів з питань технічного стану, організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж та їх готовності до ОП виявлено 4321 порушення вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання.

  Типові порушення для суб’єктів господарювання такі:

  наявні пошкодження теплових мереж;

  не виконано, або частково виконано повірку контрольно-вимірювальних приладів;

  • не проведено у повному об’ємі промивання теплопроводів систем теплопостачання;

  не проведено у повному об’ємі гідравлічні випробування теплопроводів систем теплопостачання;

  відсутня або частково відсутня теплова ізоляція теплових мереж у котельні;

  • не виконано або частково виконано поточний ремонт обладнання; періодична перевірка знань «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж» працівників кваліфікаційною комісією підприємства проводиться без запрошення інспектора Держенергонагляду тощо.

  З метою усунення виявлених порушень керівникам суб’єктів господарювання було надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, виконання яких знаходиться на контролі у територіальних органів Держенергонагляду. Наразі усунено 3633 порушення.

  Також Держенергонагляд у межах компетенції здійснює контроль виконання планів організаційно-технічних заходів з підготовки теплових господарств суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, проведення ними гідравлічних випробувань теплових мереж на щільність та міцність, промивання і випробувань енергообладнання котелень, теплових пунктів у визначені строки.

  Стан виконання планово-попереджувальних ремонтів згідно з графіками на 01.12.2021 складає 84,5%. За інформацією теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних організацій гідравлічні випробування проведено на 14075 км теплових мережах.