• In English
 • Підтримка легкої промисловості – це складова економічної стійкості сьогодні і обороноздатності у майбутньому, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 01 грудня 2023 року о 17:30

  70% швейних фабрик України продовжують працювати під час війни. Зокрема, 2,5 тис. підприємств легкої промисловості, з яких більша половина – це мікропідприємства від початку повномасштабної війни зазнали дефіциту кадрів та потребують доступу до фінансування. Уряд пропонує грантові можливості для започаткування або розвитку бізнесу та ваучери для підготовки кваліфікованих кадрів.

  Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час бізнес-форуму легкої промисловості «Легка конфа» 1 грудня. Захід об’єднав підприємців, топ-менеджерів, інвесторів у сфері легкої промисловості для спілкування та налагодження ділових контактів.

  «В Україні ринок товарів легкої промисловості – на другому місці за обсягами споживання після харчової продукції. Зараз Уряд спільно з виробниками працює над тим, аби все, що можна виробляти в Україні, вироблялося у нас. Для нас український виробник – це пріоритет, тому щоб допомогти легкій промисловості розвиватися у час найбільших випробувань держава пропонує такі програми підтримки, як грантові можливості, доступ до фінансування, підготовку і перепідготовку кадрів», - відзначила Юлія Свириденко.

  Щодо грантових можливостей, Уряд пропонує власникам підприємств легкої промисловості скористатися програмою «Власна справа». Це мікрогранти до 250 тис. грн, головною умовою отримання якого є створення 1-2 робочих місць. За час дії програми вже є майже 11 тис. переможців, які загалом отримали понад 2,5 млрд грн на бізнес.

  «Новою економічною стратегією нашої держави є розвиток галузей з доданою вартістю. Тому програма – гранти на переробку, є ще однією можливістю отримати на умовах співфінансування до 8 млн грн, щоб масштабувати своє виробництво. Важливою умовою є створення до 25 робочих місць», - підкреслила Юлія Свириденко.

  За час дії програми, її переможцями стали 643 підприємці, яким погодили фінансування на 3,3 млрд грн. На наступний рік на всі грантові програми передбачено щонайменше 5 млрд грн і планується видати приблизно 15 тисяч грантів. Процедура реєстрації проста і прозора на всі програми підтримки – через платформу Дія.

  Також Перший віце-прем’єр-міністр України нагадала про діючу програму доступних кредитів «5-7-9%». Від початку 2023 року банки видали бізнесу 23,5 тис. кредитів на загальну суму 88 млрд грн. Це можливість підприємцям поповнити оборотні кошти, профінансувати інвестиційний проект.

  Для підготовки кваліфікований кадрів, Уряд разом з Державним центром зайнятості пропонує ваучери на навчання, які можуть отримати учасники бойових дій, ветерани, звільнені з полону, особи, які отримали поранення внаслідок бойових дій, особи з інвалідністю, ВПО та люди 45+. За ваучером (27 тис. грн) можна пройти навчання за 124 професіями та спеціальностями, зокрема, швачки, кравці, закрійники, дизайнери, майстри з ремонту взуття тощо. Заявку можна заповнити на сайті Державної служби зайнятості. Ще один варіант отримати фах – це навчання у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Там навчають 95 професіям легкої промисловості і модної індустрії.