• In English
 • Підтримка творчих колективів в регіонах є важливою складовою нашої культурної політики, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 09 січня 2018 року о 15:47

  Симфонічний оркестр Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк отримав статус академічного. Таке рішення було прийнято за рекомендацією Експертної комісії Міністерства культури України з питань надання статусу академічного творчим колективам України в галузі музичного мистецтва.

  Міністр культури Євген Нищук  відзначив важливість такого рішення для культурного та економічного розвитку  одного із ключових мистецьких закладів Івано-Франківщини. Так, за останні роки статус академічного отримали небагато творчих колективів України, адже наразі, визначення колективів, яким присвоюється такий статус, відбувається дуже прискіпливо. Такий статус надається за видатні досягнення та з врахуванням внеску в розвиток культури.

  «Переконаний, що отримання цього статусу стане стимулом для подальшого розвитку цього славетного музичного колективу, який стане майданчиком для вдосконалення творчої майстерності  талановитих випускників музичних закладів Прикарпаття, які відомі своєю прекрасною музичною школою», -  сказав Євген Нищук.

  «Ця відзнака також є моментом уваги та високої оцінки з боку держави діяльності колективу, який прославляє українське музичне мистецтво як в Україні,  так і на міжнародних мистецьких подіях».

  Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук побажав подальших успіхів і нових творчих досягнень музичному колективу, який неодноразово демонстрував  свій  високий  мистецький та виконавський рівень.

  «Беззаперечно, оркестр є окрасою не тільки нашого краю, а й одним із найкращих музичних колективів  України, який гідно представляє свою музичну майстерність, як на локальних музичних заходах, так і на потужних міжнародних заходах», - зазначив Олег Гончарук.

  Він також запевнив, що обласна державна адміністрація та обласна рада докладатиме всіх зусиль, щоб колектив оркестру отримав необхідне фінансове забезпечення та умови для розвитку творчої майстерності та мистецького потенціалу.

  Симфонічний оркестр створений у 2008 році. Учасники колективу – випускники, студенти та викладачі музичних закладів Івано-Франківська, Львова, Києва, Харкова, Одеси.

  У репертуарі оркестру – симфонії, увертюри, сюїти, концерти для солістів з оркестром зарубіжних та українських композиторів: В.А.Моцарта, Л. Бетховена, Д.Шостаковича, П.Чайковського, М.Лисенка, К.Данькевича, Б.Лятошинського, В.Зубицького та ін. 

  Оркестр співпрацює з багатьма українськими та зарубіжними виконавцями: О.Рудницьким, Е.Чуприк, Й.Єрмінем, О.Козаренком (фортепіано, м. Львів), О.Полянським (фортепіано, Німеччина), Б.Півненко (скрипка, м.Київ), та диригентами: В.Фогелем (США), Р.Реваковичем (Польща), П.Генрі (Англія), Д.Штефаником (Словаччина) та ін.

  Упродовж 2008-2014 років оркестр очолювали: заслужений діяч мистецтв України Р.Дорожівський, Н.Яцків, Д.Злотник,  та упродовж 2014-2017р. - заслужений артист України Віктор Олійник. З серпня 2017 року колектив очолює диригент Сергій Черняк.