• In English
 • Підтримка діалогу через оборонні відомства важлива для регіональної безпеки, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Ризі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 травня 2019 року о 13:11

  Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Віце-прем’єр-міністром, Міністром оборони Латвії Артісом Пабріксом під час робочого візиту до м. Рига (Латвійська Республіка). Сторони обговорили стан і перспективи співробітництва між Україною і Латвією в оборонній сфері.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що в умовах російської агресії проти України підтримка діалогу та розвиток співпраці через оборонні відомства є дуже важливою для обох країн та для регіональної безпеки в цілому. Зокрема, важливим чинником політичної підтримки України у сфері оборони стало залучення прапороносної групи Національних Збройних Сил Латвії до військових парадів у Києві на День незалежності України у 2017 та 2018 роках. «Ми вдячні за допомогу, надану латвійськими військовими експертами Збройним Силам України на українських військових об'єктах, навчання наших військових як частину допомоги НАТО оборонному сектору України», – додала Віце-прем’єр-міністр.

  Важливим елементом допомоги Латвії у сфері оборони є психологічна реабілітація військовослужбовців і ветеранів АТО, а також підтримка членів їхніх сімей, яку надають протягом останніх років група капеланів та психологи Національних Збройних Сил Латвії.

  Представниця українського Уряду подякувала за програму лікування та реабілітації поранених на Донбасі українських військовослужбовців та можливість продовжити цю програму у 2019 році.

  Українська Віце-прем’єр-міністр та Міністр оборони Латвії також обговорили можливості створення постійної міжнародної місії спостереження в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці – BLACKSEAMOM. Запуск такої місії став би важливим фактором для стабілізації безпекової ситуації в Керченській протоці, забезпечення свободи судноплавства та запобігання новій агресії Російської Федерації проти українських та іноземних суден.

  «Україна зацікавлена у розвитку більш тісних зв'язків з Латвією у виробництві оборонної техніки, особливо у сфері високотехнологічного озброєння і технологій. Ця сфера може бути однією з продуктивних складових взаємовигідної співпраці між країнами. У зв'язку з цим, ми сподіваємося, що уповноважені спеціальні експортери обох країн активізуватимуть двосторонні контакти для пошуку перспективних проектів співпраці у сфері виробничої кооперації оборонного обладнання», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Підтримка діалогу через оборонні відомства важлива для регіональної безпеки, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Ризі Підтримка діалогу через оборонні відомства важлива для регіональної безпеки, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Ризі