• In English
 • Підсумки 2021 року та початок роботи нового складу Наглядової ради: відбулося засідання Антикризового штабу «Укрзалізниці»
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 14 січня 2022 року о 19:19

  Сьогодні під головуванням Міністра інфраструктури Олександра Кубракова відбулося перше у 2022 році засідання Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця».

  У центрі уваги — підбиття результатів роботи «Укрзалізниці» у 2021 році, зокрема у розрізі фінансових показників та динаміки вантажного та пасажирського потоків залізницею.

  «Укрзалізниця завершила минулий рік позитивним фінансовим результатом — це важливий індикатор того, що ми рухаємося у правильному напрямі. Нагадаю, що влітку 2021 року нова команда прийшла в Укрзалізницю з показником 1,4 млрд збитків за перше півріччя.

  У короткі терміни вдалося запустити низку антикризових заходів, зокрема вибудувати управлінську вертикаль, підвищити до економічно обґрунтованих показників тарифи на вантажні перевезення, а також створити умови для прямих закупівель електроенергії у виробника. Також важливо, що минулого року вдалося підвищити показники вантажних та пасажирських перевезень на 2,7% і 46,4% відповідно.

  Результат — прибуток Товариства за підсумками 2021 року склав майже пів мільярда гривень. Цього року запланований прибуток складає 1,7 млрд грн», — розповів Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

  Запуск роботи Наглядової ради

  У рамках засідання Антикризового штабу було обговорено питання запуску повноцінної роботи нового складу Наглядової ради АТ «Укрзалізниця».

  Перед новим складом ради, сформованим Кабінетом Міністрів України в грудні 2021 року, поставлено завдання:

  • узгодити розроблені показники ефективності діяльності ради;
  • оновити Стратегію компанії, а також відновити структурну реформу «Укрзалізниці»;
  • забезпечити ефективну комунікацію з Правління акціонерного товариства.

  Оновлення парку вантажних вагонів

  Також в рамках засідання Антикризового штабу були окреслені плани «Укрзалізниці» щодо оновлення парку вантажних вагонів. Зокрема, у 2022 році планується:

  • будівництво 1 496 нових вагонів (1 446 піввагонів та 50 зерновозів);
  • ремонт 31 960 вагонів (20 200 вагонів приватних власників та 11 760 вагонів «Укрзалізниці»).

  Для підсилення Програми оновлення вантажних вагонів у 2022 році буде запущено механізм підтримки машинобудування, а саме шляхом компенсації процентних та лізингових платежів для тих, хто оновлює чи купує новий парк вагонів у вітчизняних виробників. Наразі вона розробляється Міністерством економіки спільно з Міністерством інфраструктури.

  Електрифікація ділянки Долинська — Миколаїв — Колосівка

  Обговорювалося також питання перегляду варіантів дій щодо реалізації проекту електрифікації дільниці Долинська — Миколаїв — Колосівка. Зокрема, йдеться про рішення направити до ЄІБ та ЄБРР звернення щодо скасування тендерної процедури за I фазою проекту (електрифікація дільниці Долинська — Миколаїв).

  Основна причина — низка виявлених процедурних порушень Укрзалізницею, а також занадто довгий проміжок часу як для подачі, так і оцінки тендерних пропозицій. За 2 роки проведення процедури відбулось суттєве оновлення стандартної закупівельної документації, а також конкретних технічних стандартів. Рішення про скасування процедури було підтримане на засіданні Антикризового штабу.

  Нагадаємо, 15 вересня 2021 року Уряд на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони погодив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.