• In English
 • Підстав для дефіциту пшениці немає, ситуація під контролем, - Ігор Петрашко

  8 квітня під час брифінгу Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко розповів про заходи задля забезпечення продовольчої безпеки України.

  Минулого тижня з експортерами, які представляють 99% ринку, був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, у якому було погоджено обсяги так званих незнижувальних залишків зерна пшениці. Згідно з цим документом, станом на липень 2020 року, перед збіжжям нового врожаю, залишки будуть вдвічі перевищувати минулорічні показники. 

  “Посиленого експорту пшениці немає, це - міф. Ще з початку березня ми моніторимо ситуацію з експортом та імпортом по всіх продуктах харчування, та вводимо точкові рішення по деяких позиціях, як наприклад, гречка. Також працюємо з тими країнами, з яких імпортуємо певні продукти. Тому ніякого дефіциту, пов’язаного з продуктами з пшениці, не буде і підстав для цього немає”, - прокоментував Ігор Петрашко. 

  За словами Міністра, Україна як великий експортер аграрної продукції не має втратити довіру партнерів і ринки збуту. І сьогоднішня криза є можливістю застосувати нові інструменти для розширення аграрного експорту, що принесе в українську економіку додаткові інвестиції і допоможе створити робочі місця. Тому одним з напрямів роботи Міністерства є підтримка і розвиток аграрного сектору. 

  Зокрема, державна підтримка аграріїв на суму 4 млрд грн повністю збережена в держбюджеті 2020 року та орієнтована, в першу чергу, на малих сільгоспвиробників та фермерів. Ці дотації матимуть кумулятивний ефект та дозволять забезпечити притік інвестицій у розмірі 14,7 млрд грн та створити 85 тис. нових робочих місць.