• In English
 • Підписано українсько-турецьку Угоду про електронний обмін митною інформацією
  Державна митна служба України, опубліковано 09 березня 2024 року о 07:55

   8 березня у м. Стамбул укладено Угоду між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про створення системи електронного обміну попередньою інформацією щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються між сторонами.

  Останній рік Держмитслужба активно працювала над підготовкою цієї Угоди та розробкою технічних специфікацій до неї.

  Підписання Угоди відбулося в рамках візиту Президента України Володимира Зеленського в Турецьку Республіку.

  На підставі Угоди митні органи України та Туреччини створять систему електронного обміну попередньою інформацією, за допомогою якої здійснюватиметься обмін заздалегідь визначеним набором даних в електронній формі.

  Інформаційний обмін здійснюватиметься безпосередньою між Державною митною службою України та Міністерством торгівлі Турецької Республіки.

  Інформація, отримана митними органами України та Турецької Республіки, використовуватиметься в системі аналізу ризиків, сприятиме прискоренню руху товарів і транспортних засобів через кордони обох держав, зменшенню впливу людського фактору, а також протидії митним правопорушенням.

  Вже найближчим часом Державна митна служба України та Міністерство торгівлі Турецької Республіки розпочнуть практичну реалізацію Угоди шляхом організації обміну інформацією в автоматичному режимі.