• In English
 • Підписано Меморандум про партнерство та співпрацю між Мінмолодьспорту і Центром Громадянського Представництва “Життя”
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 14 травня 2019 року о 14:06

  14 травня відбулось підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю між Міністерством молоді та спорту і Громадською організацією “Центр Громадянського Представництва “Життя”.

  Підписи під документом поставили Міністр Ігор Жданов і виконавчий директор ГО Лілія Олефір.

  Як зазначив урядовець, діяльність Міністерства спрямована на популяризацію здорового способу життя, зокрема, на боротьбу з тютюнопалінням, вживанням алкоголю та наркотиків.

  Міністр навів дані загальноукраїнського соціологічного дослідження системи цінностей та пріоритетів сучасної української молоді у 2018 році. Відповідно до них майже кожен четвертий українець віком від 14 до 34 років (23,6%) – палить щодня, 14,7% – палили хоча б один раз протягом місяця та 15,4% – не палили впродовж останніх 30 днів, але палили раніше.

  А за результатами глобального опитування молоді щодо вживання тютюну, проведеного за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я у 2017 році, 22% хлопців та 14% дівчат віком 13-15 років "вживають" електронні сигарети, які містять значну кількість хімічних сполук, що осідають в легенях та можуть призвести до небезпечних захворювань.

  “Приємно, що є такі громадські організації, які теж пропагують здоровий спосіб життя і борються з палінням тютюну, - зауважив Ігор Жданов. - Будемо працювати разом!”

  За словами Лілії Олефір, діючи спільно, пропагуючи здоровий спосіб життя не лише повідомленнями, а й даючи альтернативу, показуючи, що здоровий спосіб життя - це круто, можна виховати покоління, вільне від тютюну. І саме такому поколінню набагато простіше будувати здорову Україну.

  Відповідно до Меморандуму Мінмолодьспорту та Центр Громадянського Представництва докладатимуть максимальних зусиль для залучення молоді до популяризації та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров'я.

  Окрім іншого, проводитимуться конференції, семінари та заходи щодо розвитку програм у молодіжній сфері, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового способу життя, проведення інформаційно-просвітницької роботи з протидії поширенню у молодіжному середовищі споживання тютюнових виробів.

  Підписанти також сприятимуть реалізації ініціатив та проектів щодо створення умов для ефективного захисту громадського здоров'я.