• In English
 • Держенергонагляд: Експлуатація електромереж має відбуватись за належних умов
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 14 травня 2019 року о 13:51

  Держенергонагляд нагадує про запобігання аварійним ситуаціям в електричних мережах та нещасним випадкам від впливу електричного струму.

  Необхідно виконувати роботи з підрізання гілок та спилювання дерев, що знаходяться в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі. Такі роботи проводяться відповідно до планів-графіків розчистки трас повітряних ліній, які погоджуються Державною інспекцією енергетичного нагляду України.

  За статистикою, основною причиною аварійних знеструмлень під час складних погодних умов є падіння дерев або гілок, що знаходяться поблизу ліній електромереж. Саме такі ситуації спричинюють замикання чи обрив електропроводів та призводять до знеструмлення населених пунктів, а подекуди і до нещасних випадків від ураження струмом.

  Для створення належних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та дотримання вимог техніки безпеки здійснюються такі заходи: відводяться земельні ділянки, встановлюються охоронні зони, визначаються мінімально допустимі відстані, прокладаються просіки у лісових, садових, паркових та інших багаторічних насадженнях.

  Роботи в охоронних зонах виконуються відповідно до Умов проведення робіт у межах охоронних зон електричних мереж згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року № 209 «Правила охорони електричних мереж». Крім того, відповідно до пункту 7 Правил вирубці підлягають окремі дерева або групи дерев, які ростуть на краю просіки, якщо їх висота перевищує відстань до проводів повітряної лінії електропередачі.

  Розчищення просік здійснюють енергопідприємства, у віданні яких перебувають повітряні лінії електропередачі. У разі взаємної домовленості - підприємства, організації, приватні особи, у власності чи користуванні яких знаходяться лісові масиви, парки, заповідники, сади та інші багаторічні насадження, згідно з порядком, визначеним енергопідприємством.

  У випадку самовільної посадки підприємствами або приватними особами дерев й інших багаторічних насаджень в охоронній зоні електричних мереж роботи з приведення до належного стану просік виконуються за рахунок цих підприємств чи осіб.

  Довідково

  Підприємства, установи, організації та громадяни повинні пильнувати та негайно повідомляти енергопідприємства або місцеві органи виконавчої влади про виявлені обірвані чи провислі проводи. А також про пошкоджені опори або небезпеку їх падіння, пошкодження кабелів та інших об'єктів і елементів електричних мереж.