• In English
 • Підозрілі транзакції у податковій сфері – у полі уваги Держфінмоніторингу
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 26 травня 2020 року о 14:44

  Держфінмоніторингом здійснено ряд широкомасштабних фінансових розслідувань щодо відмивання коштів, які мають ознаки податкових злочинів, як одного із різновиду предикатних злочинів.

  З початку 2020 р. Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 60 узагальнених матеріалів, пов’язаних із злочинами у податковій сфері з використанням механізмів «транзиту», «скруток» та «зустрічних потоків». Сума коштів, пов’язаних з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, у цих матеріалах становить 29,9 млрд грн.

  Зокрема, за результатами розслідувань діяльності широкомасштабних транзитно-конвертаційних груп (за участю близько 4 тисяч суб’єктів господарювання) протягом поточного року до правоохоронних органів було передано 31 узагальнений матеріал з підозрами у формуванні безпідставного податкового кредиту, використовуючи схеми «скруток», «зустрічних потоків» та подальшої легалізації злочинних коштів на загальну суму 13,6 млрд гривень. У ході відпрацювання зазначених узагальнених матеріалів заблоковано кошти в сумі 28,2 млн гривень.

  Окремо, за результатами аналізу підозрілих операцій з обготівковування коштів (в яких задіяно близько 4,5 тисячі підприємств), Держфінмоніторингом з початку 2020 р. до правоохоронних органів передано 28 узагальнених матеріалів з підозрою у легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 13,5 млрд гривень.

  Також у поточному році за результатами фінансових розслідувань було підготовлено та передано до правоохоронного органу узагальнений матеріал, пов’язаний з ухиленням від сплати податків через організацію «карусельної» схеми незаконного вивезення зерна та неповернення валютної виручки в Україну, на загальну суму 2,8 млрд гривень.

  Детальніше на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу.