• In English
  • Підготовка Нацплану з енергетики та клімату: відбулись публічні консультації за напрямком «Енергоефективність у муніципалітетах»
    Міністерство економіки України, опубліковано 29 листопада 2023 року о 19:32

    Публічні консультації за напрямком «Енергоефективність у муніципалітетах» у рамках розробки Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) відбулись 29 листопада. В обговоренні взяли участь представники Міністерства економіки України, аналітичного центру DiXi Group, представники неурядових організацій, учасники енергетичних ринків, представники державних органів та органів місцевого самоврядування. 

    «Це перші консультації, які є частиною процесу розробки самого Плану. На цих обговореннях ми плануємо задати рамку для НПЕК та визначити ключові аспекти, які стануть фундаментом для нашого Плану. В частині цих консультацій будуть продемонстровані попередні припущення та моделювання», - розповів заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

    Під час заходу Олена Байда, координатор напряму «Енергоефективність» НПЕК, презентувала підхід до підготовки НПЕК, ключові цілі та політики за виміром «Енергоефективність». Учасники консультацій обговорили заходи, що плануються до впровадження для підвищення енергоефективності на рівні органів місцевого самоврядування та проблемні питання, з якими стикаються громади.

    «Україна має амбітні плани щодо проведення масштабної термомодернізації. Разом з тим, поточний темп проведення термомодернізації будівель не дозволить досягти цільових показників. Необхідне ширше залучення та посилення ролі органів місцевого самоврядування», - наголосила Олена Байда під час свого виступу.

    Олександр Дячук, представник Інституту економіки та прогнозування НАН України, продемонстрував рамкові підходи до сценарного моделювання Плану з попередніми розрахунками. Він представив ключові висновки отримані за результатами моделювання за двома сценаріями, зокрема щодо скорочення споживання енергії та який може бути внесок України в досягненні відповідних цілей Енергетичного Співтовариства. Крім того, представлено змодельовані обсяги інвестицій які необхідно залучити для реалізації визначених сценаріїв.

    «Через війну, значні людські, економічні та інфраструктурні втрати, рівень первинного та кінцевого споживання в Україні буде нижчим за взяті на себе зобов'язання в рамках Енергетичного Співтовариства (ЕнС). Однак, цілі ЕнС прийняті з урахуванням довоєнних цілей України, а відтак, їхній перегляд вже потребує повноцінних енергоефективних дій з боку України на всіх рівнях», - розповів Олександр Дячук у своїй частині презентації.

    Після завершення презентацій відбулись обговорення та дискусії. 

    Довідково

    Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства спільно з аналітичним центром DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.