• In English
 • Підбито підсумки фіналу проекту «Малі міста – великі враження»
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 січня 2018 року о 12:06

  Початок змін в напрямку децентралізації додав суттєву корективу у процеси бюджетоутворення та фінансування життєдіяльності міст та об’єднаних територіальних громад. Малі міста та об’єднані територіальні громади, в яких мешкає більш ніж 50 відсотків населення країни, - це реальні індикатори стану держави.  В Україні міста із населенням менш ніж 50 тисяч осіб складають близько 2/3 від загальної кількості.

  Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності.

  2018 рік у Європейському Союзі оголошено Роком культурної спадщини. Україна не залишилася осторонь процесів. У 2017 році було ініційовано проект «Малі міста – великі враження», що сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку територій. Міністерство культури України, зокрема Український центр культурних досліджень визначені головними координаторами проекту «Малі міста – великі враження», який підтримав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

  У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 із 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною:

  • Місто Тростянець Сумської області, проект «Створення культурного бренду міста»
  • Місто Тульчин Вінницької області, проект «Леонтович Арт Квартал»
  • Місто Острог Рівненської області, проект «Культурний барбакан»
  • Місто Чугуїв Харківської області, проект «Репенський пленер»
  • Місто Славутич Київської області, проект «Міжнародний фестиваль кіно і урбаністики – 86»
  • Село Шарівка Харківської області, проект «Культурний хакатон»
  • Місто Гадяч Полтавської області, проект «Фестиваль молодих театрів»
  • Вилківська ОТГ Одеської області, проект «Гастрономічний фестиваль Дунайські гостини»

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман: Створення умов для культурно-економічного розвитку з метою перетворення малих міст на самодостатні, розвиток адміністративних одиниць шляхом збільшення потенціалу власного культурного ресурсу - одна з актуальних можливостей реформи децентралізації. Конкурс продемонстрував велике бажання керівництва малих міст та ОТГ розвивати економіку територій за допомогою культурних інновацій. Ми повинні забезпечити методичний супровід та підтримку в реалізації проектів, які мають стати яскравим прикладом розвитку культурної економіки територій та презентувати всьому світу нашу культуру, залучаючи туристів відвідати країну та яскраві події.