• In English
  • Під Києвом відкрили кримськотатарський культурний центр «Бірлік»

    У селі Чайки, що у  Київській області, відкрили кримськотатарський культурний центр «Бірлік». Там та у сусідньому селі Петропавлівська Борщагівка живе численна громада кримських татар, більшість з яких переселилися через російську окупацію Криму в 2014 році. Громада налічує близько 200 сімей, які успішно розвивають місцевий бізнес і беруть активну участь у соціальному житті сіл. У 2018 році кримськотатарська громада заснувала організацію «Бірлік» і спільними зусиллями за два роки збудувала культурний центр з такою ж назвою.

    Центр займатиметься просвітницькою роботою про культурне життя кримських татар, розвитком та популяризацією їхніх традиційних цінностей, формуванням здорового способу життя. На базі культурного центру діятимуть мечеть, освітній центр, бібліотека, дитячий і молодіжний центр, спортивний центр.

    «Центр вже зараз стає таким осередком соціального та духовного життя громади. Тут відкриваються і мовні курси, мистецькі класи, спортивні гуртки. Тобто центр заповнюється життям і притягує все більше людей з різних культур, різних народів», - сказав на відкритті центру заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сетхалілєв. 

    Слово «бірлік» означає «єдність». Воно символізує єдність різних людей, народів і культур з метою покращення життя громади та українського суспільства в цілому.