Плани розвитку розподіленої генерації та питання енергозабезпечення регіонів обговорили на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля 26 березня.
У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, Міністр енергетики Герман Галущенко, Міністр фінансів Сергій Марченко, а також представники Офісу Президента та державних енергетичних компаній.
На нараді розглянули стан енергозабезпечення регіонів та окреслили подальші кроки щодо встановлення об'єктів генерації. За інформацією Міненерго, на кінець 2024 року ввели 967 МВт розподіленої генерації, і ще 109 МВт вже від початку цього року. За словами Дениса Шмигаля, пріоритетом даного Міністерства є розвиток вітрової енергетики та систем накопичення енергії.
Також, як підкреслив Прем’єр-міністр, завершена робота зі створення енергетичних паспортів регіонів. Для підтримки міст у регіони вже поставлено 468 когенераційних установок та 284 блочно-модульних котельні загальною потужністю понад 1,4 ГВт. Пріоритет надано прифронтовим регіонам. Наразі триває встановлення та введення цього обладнання в експлуатацію.
«Аби посилити нашу енергонезалежність, Уряд запустив програми пільгового кредитування на встановлення енергетичного обладнання для населення та бізнесу. Програми успішно працюють. Зокрема, від бізнесу надійшло 3,8 тисячі заявок на 81,7 млрд грн. Вже надано кредитів на суму 14,1 млрд грн», — повідомив Денис Шмигаль.
Крім того, заслухали пропозиції щодо лібералізації підключення приватної генерації до мереж. Відповідним міністерствам доручено опрацювати питання щодо додаткового спрощення процедур для забезпечення максимально простого і швидкого процесу.
«Продовжуємо працювати над посиленням енергетичної стійкості та незалежності України», — наголосив Денис Шмигаль.