• In English
 • Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 01 березня 2018 року о 12:54

  1 березня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

  Віце-прем’єр-міністр України, голова Національної Ради поінформував учасників засідання щодо головних результатів роботи Ради у 2017 році.

  Одним із головних результатів, за його словами, є отримання Україною безповоротної фінансової допомоги на реалізацію програм і заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на загальну суму понад 119 млн доларів США на 2018-2020 роки.

  «Отримання Україною цих коштів від Глобального фонду стало можливим завдяки позитивним результатам оцінки виконання Національною радою кваліфікаційних вимог Фонду до координаційних механізмів країн. На сьогодні вже підписано три грантові угоди з основними реципієнтами, яких призначила Національна рада», – сказав Павло Розенко.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що не менш суттєвим є той факт, що у 2017 році вперше в історії України за кошти Державного бюджету були закуплені препарати для замісної підтримувальної терапії, що забезпечить безперервність лікування всім наявним пацієнтам та розширення програми. «Таким чином, Україна в минулому році стала єдиною країною в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, де програма замісної підтримувальної терапії реалізується за рахунок коштів державного бюджету», - наголосив він.

  Павло Розенко нагадав, що у березні 2017 року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ/СНІДу на період до 2020 року, а також план заходів щодо її реалізації.

  На виконання Стратегії на рівні держави, а також в регіонах України вжиті відповідні заходи, спрямовані на забезпечення сталості програм і послуг у цій сфері, зокрема:

  • 27 грудня 2017 року Урядом України схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки. Станом на сьогодні, МОЗ України оприлюднено проект програми для громадського обговорення, проводяться узгоджувальні процедури із зацікавленими органами влади щодо схвалення законопроекту про програму. Очікуваний обсяг фінансування програми на 4 роки майже 3,2 мільярди гривень, з яких майже 2,5 мільярди – кошти державного бюджету, і 700 млн – кошти Глобального фонду.

  • за ініціативи МОЗ України минулого року організовано роботу міжвідомчої робочої групи з підготовки Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019 – 2023 роки, на черговому засіданні якої буде представлено проект Концепції програми;

  • МОЗ України спільно з Міністерством соціальної політики розроблено проект Порядку організації планування та надання соціальних послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Наразі документ проходить громадське обговорення, і сподіваємося, що найближчим часом буде затверджений і надісланий у регіони для його виконання;

  • в регіонах України розроблено та затверджено до виконання регіональні стратегії у цій сфері.

  «Приєднавшись у минулому році до Глобальної коаліції з профілактики поширення ВІЛ, Україна взяла на себе серйозні зобов’язання щодо охоплення комплексними профілактичними послугами 90% представників уразливих груп та виведення профілактичної роботи на новий більш доступний, якісний та ефективний рівень. Цей крок підтвердив лідерство і відповідальність держави, тісної співпраці та партнерства між державним і недержавним секторами у цій сфері», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

  За словами Павла Розенка, позитивні зрушення щодо протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу є і на регіональному рівні. «Одеса стала другим містом в Україні, яке приєдналося до Паризької декларації прискорення дій у подоланні епідемії СНІДу у великих містах. Статистика свідчить, що найбільше людей з ВІЛ-інфекцією живуть саме у великих містах. До ініціативи, розпочатої у Парижі, згодом долучилися більш ніж 60 міст, у тому числі Київ, який 2016 року став першим містом в Україні та регіоні Східної Європи і Центральної Азії. Сподіваюся, що цього року до ініціативи приєднається і місто Дніпро», - сказав він.

  Учасники засідання також заслухали інформацію щодо результатів реалізації грантів Глобального фонду протягом 2017 року, стану забезпечення регіонів України протитуберкульозними та АРВ-препаратами, препаратами для ЗПТ, а також розглянули та обговорили організаційні питання.