• In English
 • Під час візиту до ФРН заступник Міністра оборони України Анатолій Петренко надав інтерв’ю німецькому виданню «Die Welt»
  Міністерство оборони України, опубліковано 29 січня 2019 року о 17:39

  Під час візиту до ФРН голова делегації Міністерства оборони України заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко надав інтерв’ю виданню «Die Welt».

  Питання стосувалися безпекової ситуації на сході України та в регіоні Азовського і Чорного морів, заходів, що вживаються в Мінському та Нормандському форматі, перспектив введення на сході України миротворчої місії, стану і перспектив співробітництва оборонних відомств України та ФРН, розвитку кооперації в рамках НАТО та військової складової ЄС.

  На всі питання голова української делегації надав вичерпні відповіді, в ході яких наголосив, що безпекова ситуація навколо України останнім часом загострилася.

  «Наприкінці минулого року Російська Федерація вчинила черговий акт відкритої військової агресії проти України, знехтувавши нормами міжнародного права. У відповідь Україна була вимушена ввести воєнний стан в окремих місцевостях на 30 діб, який дозволив зосередити зусилля на прискореному нарощуванні оборонного потенціалу та створенні угруповань на загрозливих напрямах. Разом з міжнародною підтримкою це сприяло стримуванню подальшої ескалації збройного конфлікту», – повідомив заступник Міністра оборони України.

  У ході інтерв’ю Анатолій Петренко висловив вдячність ФРН за активну позицію у підтримці України, у тому числі в питаннях розгортання миротворчої місії на сході України та безумовного звільнення незаконно захоплених Росією в полон українських моряків.

  Під час відповідей на запитання заступник Міністра оборони України підкреслив на важливості посилення санкцій проти Російської Федерації у відповідь на її агресивні дії, мілітаризацію Криму та нарощування наступального потенціалу поблизу кордонів України. Лише жорстка позиція західних країн щодо РФ та всебічна підтримка України можуть стримати та запобігти широкомасштабній російській агресії.

  На запитання кореспондента голова української делегації поінформував про стан підготовки до майбутніх президентських і парламентських виборів та негативний вплив на цей процес Російської Федерації через проросійські засоби масової інформації.

  Було відзначено позитивну динаміку розвитку українсько-німецького співробітництва у оборонній сфері, кількість заходів якого у порівнянні з 2015 роком зросла вдвічі.

  Анатолій Петренко зазначив, що Міністерство оборони України й надалі зацікавлене у практичній співпраці з німецькою стороною, зокрема в питаннях допомоги у лікуванні та реабілітації українських військовослужбовців, подальшого співробітництва у галузі медицини, освіти та підготовки особового складу Збройних Сил України, отриманні консультативно-дорадчої допомоги в ході оборонної реформи та наповненні трастових фондів для її підтримки. Важливими є інтенсифікація воєнно-політичного діалогу на вищому рівні, сприяння ФРН у розблокуванні роботи Комісії Україна – НАТО та подальшій кооперації з Альянсом.

  Окремо було наголошено на необхідності розширення військово-технічного співробітництва оборонного відомства України з ФРН, зважаючи на нові можливості Міноборони щодо закупівлі озброєнь за імпортом.

   Голова української делегації наголосив на необхідності використання значного потенціалу українсько-німецького партнерства в галузях спільних наукових розробок та виробництва сучасних систем озброєння. При цьому відзначено, що виходу на якісно новий якісний військово-технічного співробітництва між двома країнами сприятиме зростання за останні роки видатків Міноборони, частка яких в поточному році становить 2,6% ВВП.