• In English
 • Під час спілкування з міністрами оборони країн-партнерів окреслено основні напрямки співпраці, - Степан Полторак
  Міністерство оборони України, опубліковано 08 червня 2018 року о 20:24

  Під час спілкування з міністрами оборони країн-партнерів окреслено основні напрямки співпраці. Про це сьогодні, 8 червня, поінформував Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, підбиваючи підсумки багатосторонніх та двосторонніх зустрічей у форматі Україна – США, Велика Британія, Канада, Польща та Литва у Штаб-квартирі НАТО.

  За словами генерала армії України Степана Полторака, його американський колега повідомив про готовність Сполучених Штатів Америки виділити другий транш фінансової допомоги, яка буде використана для подальших оборонних потреб на засадах нового Закону України «Про національну безпеку України».

  Канада, на підставі досягнутих домовленостей в галузі військово-технічного співробітництва, відпрацює перелік оборонного обладнання з урахуванням потреб України та можливостей  обох країн, а Литва продовжить підтримку наших реформ, зокрема в галузі освіти.

  «З наступного року ми готуватимемо офіцерів для Збройних Сил України за стандартами і формами, які існують в Альянсі. Необхідну допомогу і підтримку у цій сфері нам надаватиме, у тому числі, Литва», – зазначив генерал армії України Степан Полторак.

  Міністр оборони України також повідомив, що Литва продовжить допомагати Україні у підготовці особового складу Збройних Сил України. Йдеться, зокрема, про залучення литовських військових інструкторів для підготовки військовослужбовців ЗС України за стандартами НАТО.

  «Сьогодні ми готуємо наших бійців на тактичному рівні, водночас існує перспектива залучення литовських інструкторів для навчання не лише особового складу, але й органів військового управління вищої ланки», – підкреслив Міністр оборони України.

  «Ми також домовились з Польщею продовжити роботу в рамках спільної бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ та обговорили питання поглиблення співпраці за деякими проектами військово-технічного співробітництва», – повідомив він.

  Також Міністр оборони України Степан Полторак зазначив, що Велика Британія продовжує підтримувати наші зусилля у системі створення внутрішнього контролю управління ризиками та оборонними ресурсами.