• In English
 • Петро Цигикал: У контексті агресивної політики Росії взаємодія прикордонних відомств України та Грузії набуває особливої актуальності
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 13 лютого 2019 року о 16:38

  У контексті агресивної політики Росії взаємодія прикордонних відомств України та Грузії набуває особливої актуальності, - наголосив Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал під час зустрічі з Начальником прикордонної поліції МВС Грузії Теймуразом Кекелідзе та директором Департаменту патрульної поліції Грузії Михаїлом Дилімашвілі.

  Петро Цигикал зазначив, що для української сторони співробітництво з прикордонним відомством Грузії є одним з пріоритетних.

  «У контексті агресивної політики Російської Федерації щодо наших країн взаємодія прикордонних відомств України та Грузії набуває особливої актуальності», - наголосив очільник українського прикордонного відомства.

  Це вже не перша зустріч очільників відомств двох країн.

  «Інтенсивність нашої взаємодії відкриває широкі перспективи розвитку співпраці для наших прикордонних відомств, а досягнуті домовленості сформують надійний фундамент для зміцнення прикордонної безпеки України та Грузії», - додав Петро Цигикал.

  У ході зустрічі сторони обмінялися думками та інформацією про обстановку на сухопутних і морських кордонах України і Грузії. Йшлося про важливість безпеки в чорноморському регіоні, протидію і спільні заходи, в т.ч. оперативні, щодо контрабанди героїну з країн Азії транзитом через Грузію, Абхазію, Україну і далі до Європи. Окремо наголошувалося на протидії нелегальній міграції і використанню у злочинних цілях поромної переправи, обміні інформацією щодо кримінальних елементів і спільних заходах в цьому напрямку.

  Крім того, прикордонники Грузії презентували інформацію про органи охорони державного кордону своєї країни.

  Зазначимо, що прикордонна поліція Грузії відповідає за охорону «зеленої» ділянки держкордону, захист територіальної цілісності, запобігання та виявлення незаконних дій на держкордоні, в прикордонній зоні і морському просторі. У той же час патрульна поліція Грузії забезпечує в прикордонних контрольно-пропускних пунктах режим держкордону, перевірку осіб та попередження і розкриття злочинів або будь-яких незаконних дій тощо.

  У свою чергу Петро Цигикал підкреслив, що ситуація на кордонах України в цілому контрольована, а з країнами ЄС - стабільна. Він сказав, що «основними загрозами на сьогодні є нелегальна міграція і торгівля людьми, контрабанда зброї і наркотрафік, незаконне переміщення товарів». Також він додав, що завдяки співпраці з колегами суміжних країн, закордонними партнерами і міжнародними організаціями вдається ефективно протидіяти транскордонній злочинності.

  На завершення зустрічі керівники підписали протокол зустрічі та план співробітництва на 2019-2020 роки.

  «Ми зацікавлені в обміні досвідом у сфері охорони морських ділянок кордонів, у т.ч. шляхом обміну персоналом екіпажів кораблів. Не менш важливими ми розглядаємо такі напрямки співпраці, як підготовка всіх категорій персоналу, використання технічних засобів і прикордонної авіації, функціонування пунктів пропуску та організації паспортної роботи», - додав Голова Держприкордонслужби.

  Крім того, Петро Цигикал запросив колег для ознайомлення з діяльністю Кінологічного навчального центру відомства та підготовкою кінологів.